Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrim muhafızlarından haber sitelerine uyarı

İran Devrim Muhafızları, "halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak yayınlar yapan" bazı haber siteleri ile web günlüklerini uyardı.

Giriş Tarihi: 17.6.2009 12:12 Son Güncelleme: 17.6.2009 12:17 ABONE OL
Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, "Yalan, iftira, tahrik edici, kargaşa yaratıcı haberlerle halkı sokağa dökmek isteyen haber siteleri ile web günlüklerini, yasal girişimimizin ağır sonuçları konusunda uyarıyoruz. Onlardan tahrip içerikli haber ve bilgileri silmelerini istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

"Kargaşa peşinde olanların, halkın can ve mal güvenliğini tehdit için seçim sonuçlarını sadece bir bahane yaptığının" ifade edildiği açıklamada, "ülkede kriz peşinde olanların çok önceden örgütlü bir şekilde olup bitenleri planladığı" kaydedildi.

Açıklamada, "Tahrip edici yayınlar yapan örgütleşmiş birimler, ABD ve Kanada tarafından mali ve teknik olarak destekleniyor. ABD ve İngiltere istihbaratı kontrolünde faaliyet gösteren kitle iletişim araçlarının yardımıyla halk karşıtlığı ve düşmanlığı yapılıyor" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Halkın huzur ve güvenliğini tehlikeye atacak yasa dışı yayınların durdurulması yönünde adım atmaktan kaçınılmayacağı" da belirtildi.

REFORM YANLISI BİR EYLEMCİ İLE BİR GAZETENİN EDİTÖRÜ TUTUKLANDI
İran'da reform yanlısı bir eylemci ile bir gazetenin editörünün tutuklandığı bildirildi.

Reuters ajansının haberine göre, Sermaye adlı günlük ekonomi gazetesinin editörü Said Leylaz ile Muhammed Rıza Celayipur adlı eylemci bu sabah tutuklandı.Celayipur'un Tahran'daki uluslararası havaalanında gözaltına alındığı belirtildi.

Yazılarında siyasi analizler de yapan Leylaz'ın, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad hükümetinin ekonomi ve diğer politikalarını sık sık eleştirdiğine dikkat çekildi.

İran'da 12 Haziranda yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde hile yapıldığını iddia eden reformcu aday Mir Hüseyin Musevi'nin yandaşları sokağa dökülmüş, çıkan olaylarda güvenlik güçlerinin eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin kardeşinin de aralarında bulunduğu 100'den fazla kişiyi tutukladığı bildirilmişti.

Önemli reformcu şahsiyetlerinden Muhammed Ali Abtahi'nin de dün tutuklandığı belirtilmişti.
İran televizyonu, dün, seçim sonrası karışıklığın "asıl ajanlarının" patlayıcı ve silahlarıyla tutuklandığını duyurmuştu.ARKADAŞINA GÖNDER
Devrim muhafızlarından haber sitelerine uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA