Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçırılan gemide 1 kişi yaralandı iddiası

Aden Körfezi'nde korsanlar tarafından kaçırılan Türk bayraklı 'Horizon-1' gemisinde rehin tutulan gemicilerden birinin yaralandığı ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 30.7.2009 17:44 Son Güncelleme: 30.7.2009 17:53 ABONE OL
Gemi mürettebatlarından Gürkan Sarı (33), Mersin'deki ailesini telefonla arayarak korsanların bir kişiyi yaralandığı söyledi. 8 Temmuz tarihinde, Ukrayna'dan Çin'e sülfat yükü götürürken Somali açıklarında konsanlar tarafından kaçırılan 'Horozon-1' adlı kuru yük gemisinde bulunan 1.5 yıllık evli Gürkan Sarı'nın Mersin'de oturan ailesi, çocuklarından gelecek sevinçli haberin umuduyla bekliyor. Sarı'nın gözü yaşlı annesi Gülperi (54) ile babası Turgut Sarı (58), çaresizlik içinde oğullarının yolunu gözlerken, yetkililerden de bu konuda yardım bekliyor.

Oğlunun çalıştığı geminin rehin alındığını televizyondan öğrendiklerini belirten 5 çocuk annesi Gülperi Sarı, o günden beri rahat bir uyku uyuyamadıklarını söyledi.

Oğlunun son olarak bir kaç gün önce telefonla aradığını anlatan Gülperi Sarı, "Telefonda bize yiyeceklerinin bittiğini söyledi. Korsanların para istediğini, verilmediği için de kendilerini bırakmadıklarını belirtti. 'Anne beni kurtarın, birini vurdular yaralı' diye ağladı. Elimizden bir şey gelmiyor. Çocuğumun hayatından endişe ediyorum" dedi.

Çocuğunun sağ salim dönmesini isteyen anne Gülperi Sarı, devlet yetkililerinin de bu konuda girişimde bulunmalarını istedi. Baba Turgut Sarı ise bu konuda kendilerine yeterince bilgi verilmediğinden dert yandı. Baba Sarı, en son 10 gün önce oğlu ile görüştüklerini ifade ederek "Sularının ve yiyeceklerinin bittiğini ve şirketi aramamızı istedi bizden. Bir arkadaşlarının tabanca ile vurulduğunu ve 5 gündür kurşunla gezdiğini anlattı. Vurulan arkadaşıymış ama bize ismini söylemedi" diye konuştu.

Turgut Sarı, oğlunun, gemideki mürettebatın 23 kişi, korsanların da 5 kişi olduklarını ve tüm mürettebatın bir odada kilitli tutulduğunu söylediğini belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçırılan gemide 1 kişi yaralandı iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA