Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BBC ile Murdoch arasındaki tartışma kızışıyor

İngiliz yayın kuruluşu BBC kanalı ile ünlü medya patronu Rupert Murdoch'un oğlu James Murdoch arasındaki tartışma giderek kızışıyor.

Giriş Tarihi: 10.9.2009 14:14 Güncelleme Tarihi: 10.9.2009 14:16
Geçtiğimiz haftalarda İskoçya'da bir panelde konuşan James Murdoch, abonelerinden üyelik ücreti alan BBC'nin bağımsız gazeteciliği tehdit ettiğini belirterek İngiliz hükümetini sert bir şekilde eleştirmişti.

Bugün bütün çalışanlarına yazılı bildiride bulunan BBC Genel Direktörü Mark Thompson, dünyanın BBC kanalına güvenmesi ve gurur duymasını eleştirenlerin gittikçe zayıf duruma düştüklerini ifade etti.

News Corporation şirketinin Avrupa Sorumlusu oğul Murdoch'u 'kendi okuyucularından habersiz' olmakla eleştiren Mark Thompson, "Yakın zaman önce kanalımıza yönelik olarak acımasız eleştiriler aldık. Murdoch'un yaptığı eleştiriyle ilgili olarak şunu söylemek istiyorum , bu kişiler Avrupa'da ve Asya'daki okuyucuların BBC hakkında söylediklerinden habersizler." dedi.

Mark Thompson, bütün çalışanlara gönderdiği yazısında ekonomik sıkıntıları hatırlatarak kanalın kısa vadede yeni bir stratejiye geçebileceğine de işaret etti.

The Guardian gazetesinde yayınlanan bir ankette, İngiltere'de her beş kişiden dördünün BBC kanalıyla gurur duyduğu ortaya çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBC ile Murdoch arasındaki tartışma kızışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN