Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama ile Medvedev bir araya geldi

Giriş Tarihi: 24.9.2009 11:11 Güncelleme Tarihi: 24.9.2009 11:13

ABD Başkanı Barack Obama ile Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev BM Genel Kurulu toplantıları için bulundukları New York'ta bir araya geldi.

İran'ın nükleer programının ele alındığı görüşmede İran konusunda yakın işbirliği yapma kararı alan Obama ve Medvedev, nükleer silah geliştirmeyeceğini ortaya koymadığı takdirde İran'a ek yaptırımlar yapılması konusunda da anlaştı.

Rusya ile ABD'nin İran'ın barışçı nükleer enerjiyi geliştirmeye çalışabileceği, ancak nükleer silaha sahip olmaması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını ifade eden ABD Başkanı Obama, "İran görüşmelere ciddi yanıt vermez ve uluslararası topluma nükleer silah geliştirmediği güvencesini veremezse, yeni adımlar atmak zorunda kalırız" şeklinde konuştu.Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ise İran'ın barışçı nükleer programını sürdürürken, nükleer silah edinmesini önlemeyi sağlayacak bir sistem oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Öte yandan İran, ABD, Rusya, Çin, Fransa, Büyük Britanya ve Almanya'nın 1 Ekim'de Cenevre'de İran'ın nükleer programı konusunu görüşmek üzere bir araya geleceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama ile Medvedev bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN