Çıplak kızları tek tek öptü

İtalya Başbakanı Berlusconi'nin evindeki çılgın partilere katılan bir kızın telefonda anlattıkları teknik takibe takıldı: Evde yarı sarhoş 20 kız külotla dolaşıyordu. Berlusconi hepsini kucağına oturtup, öpüyordu

Giriş Tarihi: 1.6.2011
İtalyan kamuoyu en çok, Başbakan Silvio Berlusconi'nin Milano ve Sardunya Adası'ndaki villalarında, hatta başbakanlık konutunda güzel kadınları ağırladığı partileri kimin organize ettiğin merak ediyor. Milano savcılığının uzun süredir yaptığı telefon dinlemeleri, Berlusconi'nin kadınlarla tanışması için kurulan sistemi ve bu sistemin en önemli üç ismini ortaya çıkardı. Bu üç ismin en önemlisi, Başbakan'ın sahibi olduğu Rete4 televizyonun genel yayın yönetmeni Emilio Fede. Berlusconi'ye bir manken ajansında görüp çok beğendiği Napolili Noemi Letizia'nın fotoğraf ve telefonlarını veren isim olan Fede, 16 yaşındaki Faslı eskort kız Ruby olayında da sahneye çıktı. TV'de haber sunarken yaptığı gaflarla tanınan Fede'nin işi, şöhret meraklısı genç kızlara şov dünyasında gelecek vaat etmek, Lele Mora'nın manken ajansına yollamak ve daha sonra da Başbakan'ın ikametlerindeki partilere davet etmekti. İkinci isim, Milano'da bir manken ajansının sahibi olan Lele Mora. İtalyan magazin sayfalarında sık yer alan; beyaz tuniği, yaz boyunca İtalyan sahillerinin eğlence merkezlerinde yanında yakışıklı mankenlerle boy gösteren Mora, şöhret meraklısı kızlara "bir baba gibi" yardım ettiğini söylüyor. Başbakan'ın Arcore'deki villasına giden kadınların çoğu, Lele Mora'nın ajansına kayıtlı. Tüm bunlara rağmen en açık ihbar dansöz Maria Makdoum'dan geldi. Faslı dansöz, Milanolu savcılara, Haziran 2010'da Lele Mora'nın kendisini Arcore'ye davet edip dans etmesini ve Başbakan'ın haremine katılmasını istediğini anlattı. Savcılık, dansözün hamisi olarak bilinen eski Napoli savcısı Carlo Ferrigno'nun şu telefon görüşmesini kayıt altına aldı: "Maria'yı göndermiştim. Ancak o bile şaşırdı. Kızlar bir tek külotla dolanıyormuş. Hepsi yarı sarhoş. Berlusconi'nin kucağında; onları öpüyor, dokunuyormuş. 20 kadar kız... Bunların arasında Minetti de varmış."

SAHNEDEN, SİYASETE GEÇTİ

Botokslu dudakları ve estetikli elmacık kemikleri ile hemen dikkat çeken Özgürlükçü Halk Partisi (ÖHP) Lombardiya bölge meclisi üyesi Nicole Minetti, şov dünyasını siyaset için bırakan henüz 26 yaşında bir kadın. Berlusconi, Rubygate'in tartışıldığı ve Minetti'nin eleştirildiği bir canlı televizyon programına telefon ederek, onu öve öve bitirememişti: "Nicole Minetti harika bir insan. Akıllı, eğitimli, ciddi, üniversiteden en yüksek notlarla mezun olmuş. İngilizceyi anadili gibi konuşuyor" dedi. Ruby skandalından sonra Berlusconi telefonlarına çıkmadığı için paniğe kapılan Nicole Minetti'nin savcılıkça kayıtlara geçirilen SMS'lerde Başbakan için "Sadece kendi buruşuk poposunu kurtarmaya çalışıyor" ifadesini kullandı.

Kızlara 562 bin euro harcadı

RUBY skandalı yüzünden Berlusconi'nin banka hesapları da Milano savcılığınca taramadan geçirildi. Başbakan Silvio Berlusconi'nin 2010'da 34 milyon euro (76 milyon 500 bin TL) harcadığı ortaya çıktı. Eli açık Başbakan'ın 14 genç kadına 562 bin euro (1 milyon 250 bin TL) dağıttığı, Naomi Letizia'nın annesine 20 bin euro verdiği tespit edildi. Başbakan'ın partilerinde misafirlerini eğlendiren piyanist DJ'ye 100 bin euro ödeme yaptığı, Eleuteri mücevher mağazasında 65 bin euro (146 bin TL) harcadığı ortaya çıktı.

'RUBYGATE' DAVASI

Bakanları şahit gösterdi
TAKMA adı Ruby olan 17 yaşındaki Faslı Kerime El Mahruk'a cinsel ilişki için para verdiği iddia edilen İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin "çocuk fuhuşuna teşvik ve görevini suiistimal" davası dün başladı. Duruşma, Milano 4. Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Berlusconi Romanya gezisinde olduğu için, Başbakanlık ofisi mahkemeye bunu belgeleyen bir mazaret yazısı gönderdi. Başbakan'ın avukatı Nicolo Ghedini, Berlusconi'nin Ruby'nin ergen olduğuna ve gerçekten eski Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in yakını olduğuna inandığını ileri sürdü. Avukat, Başbakan'ın bunu Mübarek ile resmi bir buluşmasında ifade ettiğini savundu ve Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Kültür Bakanı Giancarlo Galan ile Başbakanlık Sözcüsü Paolo Bonaiuti'yi şahit gösterdi. Milano mahkemelerinin bu davanın görülmesinde yetkili olmadığını iddia eden avukat, Berlusconi'nin bir kamu görevlisi (başbakan) olması nedeniyle Roma'ya sevkini istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıplak kızları tek tek öptü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN