Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mıknatıs Adam rekor kırdı

Azeri ‘Mıknatıs Adam’ vücuduna yapıştırdığı 50 metal kaşıkla Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.

Giriş Tarihi: 15.12.2011 11:06
Gürcistan'da yaşayan eski Kick- boks antrenörü 40 yaşındaki Azerbaycan asıllı Etibar Elche Marneuli vücuduna yapıştırdığı 50 metal kaşıkla Tiflis'te dünya rekoru kırdı.

11 yıl önce vücudunun metalleri çektiğini keşfeden Etibar Elche ayrıca rekor denemsi esnasında 14 kilogramlık araba kaputunun üzerine oturttuğu 92 kilogramlık adamı 26 saniye boyunca göğsüyle tutarak izleyenleri şaşırttı.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'nın Gürcistanlı temsilcileri tarafından da izlenen rekor denemesi sonrası 'Mıknatıs Adam' Etibar Elche Marneuli'ye sertifikası takdim edildi.

Rekor denemesi sonrası açıklamalarda bulunan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'nın Gürcistan temsilcisi Shota Kedlıshvılı "Etibar Elche bugün vücudu ile yaklaşık 106 kilogram ağırlığını 26 saniye tutmayı başararak bir dünya rekoru kırdı. En son Kanadalı Aaron Caissie 17 kaşığı dengeli bir şekilde tutmuştu. Ama Etibar Elche bugün 50 kaşığı tutarak dünya rekoru kırdı. "dedi.

Sağlık problemleri olan bir çok kişiyi üzerindeki manyetik güçle tedavi ettiği belirten Etibar Elche Marneuli ise " Bir gün vücudumun enerji ile dolu olduğunu keşfettim. Bunu öğrendiğimde 3 gün boyunca uyuyamamıştım ama daha sonra bu duruma alıştım ve hatta bir arkadaşımın tedavisine yardımcı oldum. Daha sonra üzerimde küçük metalleri yapıştırarak kendimi denemeye başladım. Her geçen gün metal ağırlığını arttırdım ve en sonunda 100 kilogramın üzerinde yükleri taşımaya başladım. Ama sizlere söz veriyorum gelecek yıl 150 kilo ile yeni bir dünya rekoru kıracağım" açıklamasında bulundu.

Öte yandan; 2009 yılında Kanadalı Aaron Caissie vücudunda 17 kaşığı dengeli tutarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mıknatıs Adam rekor kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN