Grubu gözaltında

Çıplak eylemleri ile dikkat çeken Ukraynalı grubu, bu kez önünde eylem yaptı. Kadına yönelik şiddeti çıplak eylemle eden FEMEN kızları gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 8.3.2012 12:45 Güncelleme Tarihi: 8.3.2012 17:13

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaptıkları çıplak eylemlerle adını duyuran kızları Türkiye'de ilk kez eylem yaptı.

FEMEN kızlarının eylem yapacakları yer sır gibi saklanırken, polis önünde sabah saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi aldı.

Öğle saatlerinde bir araçla Ayasofya Camii önüne gelen FEMEN grubundan İnna Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdanova ve Oleksandra Shevchenko araçtan inerek bir anda koşmaya başladı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLERÜzerlerinde sadece iç çamaşırı bulunan cu kızlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdikleri eylemde kadına yönelik şiddeti protesto etti. Türkçe, "Çalınmış Hayatlar" ve İngilizce dövizler taşıyan FEMEN kızlarının yüzlerini de dayak yemiş bir kadını andıran şekilde boyadıkları görüldü.

Ayasofya önünde vatandaşların şaşkın bakışları altında koşmaya başlayan FEMEN kızlarına, kadın polisler müdahale etti. Kadın polisler, çıplak eylemcileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan FEMEN kızları, polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FEMEN Grubu gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN