Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKTC'yi sarsan cinayet!

KKTC'de 6 Nisan'dan bu yana kayıp olan ve dün ölü olarak bulunan 7 yaşındaki Mustafa Diker'in babası Erol Diker, çocuğu öldürdüğünü itiraf etti.

Giriş Tarihi: 14.4.2012 21:27 Güncelleme Tarihi: 14.4.2012 21:28
KKTC'de büyük bir infial yaratan 7 yaşındaki Mustafa Diker'in öldürülmesi olayıyla ilgili polis, çocuğun babası Erol Diker, amcası İbrahim Diker ve üvey annesi Özlem Diker'i tutukladı.

Zanlılar, bugün Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3'er gün tutuklama süresi alındı.

Zanlılardan çocuğun babası olan Erol Diker çocuğu öldürdüğünü ve amcası İbrahim Diker ile çöplüğe attığını itiraf ederken, çocuğun üvey annesi Özlem Diker ise emareleri saklamaktan dolayı tutuklandı.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ huzurunda görülen duruşmada, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şube Amiri Arslan Coşkun mahkemede verdiği tanıklıkta, üç zanlının da "adam öldürme" suçundan dolayı tutuklandığını belirterek, öldürülen çocuğun babası olan Erol Diker ile amcası İbrahim Diker'in suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Coşkun, Erol Diker'in, 7 Nisan tarihinde Değirmenlik Karakoluna çocuğun kayıp olduğunu bildirdiğini, polisinde çok geniş çaplı araştırması sonucunda çocuğun ölü olarak Taşkent bölgesinde çöplükte bulunduğunu belirtti.

Çok yönlü soruşturma neticesinde Erol Diker ve İbrahim Diker'nin suçunu itiraf ettiğini, üvey anne olan Özlem Diker'in ise emareleri saklamaktan dolayı tutuklandığını anlatan Coşkun, çocuğun babası Erol Diker'in, "oğlu Mustafa Diker'in ders çalışmadığı ve kendisine karşı cevap verdiği gerekçesiyle" ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Coşkun, çocuğun gece geç vakitte ciddi darptan dolayı "sarsıldığını" ve kötü olduğunu, bunun üzerine babası tarafından banyoya konduğunu, burada da düşüp başını musluğa vurduğunu ve sabaha karşı öldüğünü anlattı.

Olay üzerine baba ve amcanın çocuğu çöplüğe attığını ifade eden Coşkun, olayın tahkikatının yeni başladığını, daha aranacak emare ve alınacak ifadeler olduğunu, zanlıların da bu emarelere ve ifade alınacak kişilere müdahale edebileceğinden zanlılar hakkında 3'er gün tutukluluk süresi verilmesini talep etti.

Kıdemli Yargıç Bertan Özerdağ da, olayın çok ciddi bir suç olduğunu, toplumda ciddi infial yarattığını ve "tüyleri ürperttiğini" belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar hakkında 3'er günlük tutukluluk süresi verdi.

Linç etmek istediler...
Bu arada, zanlıların mahkemeye çıkarılacağını duyan vatandaşlar Lefkoşa'daki mahkemeler önünde toplanarak, zanlıları şiddetle kınadı ve linç etmek istedi.

Oldukça gergin ve sinirli olan halk, mahkeme sonrası zanlıları taşıyan polis aracına saldırdı. İzdihamın yaşandığı mahkeme önünde bir polis fenalık geçirdi, diğer polisler de vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti.

Mustafa Diker'in annesi Şemsi İri de mahkeme bahçesinde sinir krizi geçirdi ve Erol Diker'e saldırmak istedi. Zanlıların taşındığı polis aracına girmek isteyen anneyi, polis engelledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC'yi sarsan cinayet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN