Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mursi karşıtı gösteriler sürüyor

Mısır'da ülke genelinde Mursi'ye destek ve protesto gösterileri düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30.11.2012 22:11
''Din ve şehitlerin kanıyla ticaret yapılamaz'' pankartları taşıyan göstericiler, sık sık ''Halk rejimin düşmesini istiyor'', ''Abdunnasır İhvan güvenilir değil demişti'' sloganları attı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) muhalif Halk Cephesi yaptığı yazılı açıklamada, Mursi'nin görevi bırakmasını, demokrat bir devlet için yeni seçimler yapılana ve anayasa hazırlanana kadar geçici sivil cumhurbaşkanlığı konseyi kurulmasını talep etti.

Öte yandan, İskenderiye'de aralarında İhvan, selefi eğilimli gruplar ve Bina ve Kalkınma Partisi mensuplarının da bulunduğu Mursi'yi destekleyenler, Sidi Cabir eş-Şeyh meydanında toplandı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı sözcüsü, gösterilerle Mursi'yi desteklemeyi ve ülkede istikrar sağlanması için yeni anayasal düzenlemeleri kabule davet etmeyi hedeflediklerini söyledi.

-Mahalletü'l Kübra, Tanta, Süveyş, Port Said, İsmailiye kentlerinde gösteriler -

Mısır'ın Mahalletü'l Kübra ve Tanta kentlerinde de Mursi karşıtları caddelere çıkarak anayasal düzenlemeleri kınadı. Göstericiler, sık sık ''Devrimimiz devam ediyor'', ''Selefilere ve İhvan'a güvenilmez'' sloganları attı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı, saldırı ihtimaline karşı Mahalletü'l Kübra kentindeki merkezini boşalttı. İhvan ile Hürriyet ve Adalet partisi merkezlerinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Süveyş, Port Said, İsmailiye kentlerinde birçok bölgede caddelere çıkan göstericiler, anayasal düzenlemeleri ve kurucu meclise yönelik kararları kınadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi karşıtı gösteriler sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN