Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Narkotik polisleri uyuşturucu satıyor

Giriş Tarihi: 2.1.2013 16:59 Güncelleme Tarihi: 2.1.2013 17:10

Yunanistan’daki ekonomik kriz, bugüne kadar görülmesi mümkün olmayan bazı suçları da beraberinde getirmeye devam ediyor.

Stelyo BERBERAKİS - Sabah.com.tr

Bu kez, uyuşturucu ticareti yapan çetelerle, Selanik, Argos ve Volıos kentlerindeki narkotik şube memurlarının işbirliği yaptığı ortaya çıkarıldı.

Ülke çapında yapılan operasyonların son ucunda uyuşturucu ticareti yaptıkları kesinleşen 37 kişi göz altına alınırken bunlardan 3'ünün narkotik şubede görevli polis memuru oldukları açıklandı.

Yakalanan çetenin ele başlarının iki Arnavut vatandaşı olduğu; ve ülkenin çeşitli kentlerindeki narkotik şube müdür ve memurlarıyla yakın işbirliği içinde oldukları anlaşıldı.

Yunan MİT'inin (EYP) gizli telefon dinlemeleri aracılığıyla yakalanan çete, uyuşturucu ticareti yapan diğer çeteleri ortadan kaldırmak için "gammazlama" yöntemiyle polisle işbirliği yaptıkları ve bunun karşılığında polislere büyük paralar ödedikleri belirtiliyor.

Söz konusu çete ile işbirliği yapan polislerin ise , bunun karşılığında operasyonlarda ele geçirdikleri kilolarca esrar, kokain ve haşhaşların bir bölümünü "mükafat" olarak işbirliği yaptıkları çeteye verdikleri ; ayrıca aynı çetenin cezaevindeki bazı mahkumlarını da "muhbir" oldukları gerekçesiyle serbest bıraktıkları ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Narkotik polisleri uyuşturucu satıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN