Türkiye'nin en iyi haber sitesi

öldü mü?

Almanya'ya tedavi için götürülen Irak Cumhurbaşkanı 'nin, beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 6.1.2013 23:19 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 00:42
Başkent Bağdat'ta geçirdiği beyin kanamasından sonra Almanya'nın başkenti Berlin'e tedavi için götürülen Irak Cumhurbaşkanı 'nin, beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi.

Fransız Le Fgaro gazetesinin Kürt kaynaklara dayandırılarak verdiği haberinde, 18 Aralık'ta Irak'ta beyin kanaması geçiren Talabani'nin klinik olarak öldüğü belirtildi. Talabani'nin doktorları da konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, Irak Cumhurbaşkanı'nın geldiğinde durumunun kurtarılamayacak kadar kötü olduğunu söyledi.

"ONU SADECE HAYATTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Le Figaro, doktorların Talabani'nin beyinin kanama sebebiyle çok hasar gördüğünü söylediğini belirtti. Gazeteye konuşan doktorlar "Mevcut durumda O'nu sadece hayatta tutmaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı. Gazeteye konuyla ilgili bilgi veren Kürt kaynaklar, 79 yaşındaki Talabani'nin "klinik olarak öldüğünü" söyledi.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Irak Başbakanı Nuri Maliki ve Yardımcısı El Mutlak'tan sonra El Irakiye Listesi Başkanı Eyad Allavi de 'Erken seçim' dedi.

Allavi, son günlerde ülkenin bir çok ilinde düzenlenen Hükümet karşıtı gösteriler nedeniyle, Başbakan Maliki'yi İstifaya davet ederek erken seçime gidilmesini istedi. Allavi, "Siyasi kitleler arasındaki kriz ve sorunların topyekun çözümü için Başbakan Maliki'nin istifa etmesi lazım" dedi.

"MALİKİ'Yİ İSTİFA İÇİN İKNA EDİN!"

Irak'ın çok kritik dönemden geçtiğini dile getiren Eyad Allavi, mutlaka erken seçime gidilmesini istedi. Allavi, Birleşmiş Milletler'in denetiminde yapılacak yeni seçim öncesi, geçici bir hükümet ve Parlamento kurulmasını da istedi. El Irakiye listesi başkanı Allavi, Ulusal İttifak'a çağrı yaparak Başbakan Maliki'inin istifa etmesi yönünde ikna edilmesini istedi.

Öte yandan geçici hükümetin başına Ulusal İttifak'tan bir adayın sunulması, sunulacak olan adayın Bağdat-Erbil anlaşmalarına saygılı ve Anayasa hükümlerine bağlı olması gerektiğini ifade eti. Allavi, son günlerde yapılan gösterilere destek verdiğini anlatırken gösterilerin barışçıl devam etmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Celal Talabani öldü mü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN