Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransa'dan bıktım

Hayvanat bahçesindeki 2 hasta filin uyutulması durumunda Rus vatandaşlığına geçeceğini açıklayan Fransız yıldız, "Putin çok daha insani bir lider" dedi

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Fransa'nın çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yıldızı bu aralar beyaz perdenin simge isimleriyle barışmıyor. Ünlü oyuncu Gerard Depardieu'nun Fransa vatandaşlığından çıkma isteğinden sonra patlak veren Brigitte Bardot krizi de büyüyor.

'GERÇEK LİDER PUTİN'
Önceki gün hayvan hakları için Fransa'yı terk etmek istediğini açıklayan 78 yaşındaki oyuncu Bardot dün de, "Çok ciddiyim. Fransa'dan bıktım. Bu ülkeye artık katlanamıyorum. Yakında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ziyaret edeceğim" dedi. Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'den beri kimsenin isteklerini yerine getirmediğini belirten Bardot, olağanüstü bir şey istemediğini, sadece hayvanları korumak için cevap talep ettiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Hollande'a mektup gönderdiğini ancak yanıt alamadığını hatırlatan bir dönemin efsane ismi, Putin'in hayvanları korumak için Fransa cumhurbaşkanlarından daha fazla çaba gösterdiğini ifade ederek, "Çok insani olduğunu düşünüyorum. Ne zaman kendisinden yardım istesem, destek verdi. Bizim başkanlarımızdan daha çok hayvanları koruyor" dedi. Frasız aktris, yayımladığı bildiri ile Lyon hayvanat bahçesinde bulunan hasta iki filin uyutulması kararına tepki göstererek "O hayvanlar öldürülürse Rus vatandaşlığına geçerim" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'dan bıktım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN