Netanyahu'ya düşman

ABD'nin Savunma Bakanı adayı Chuck Hagel'in İsrail'e değil, Başbakan Netanyahu'ya düşman olduğu belirtildi. Hagel de "İsrail karşıtı olduğumun delili yok" dedi

Giriş Tarihi: 9.1.2013
Önceki gün ABD Başkanı Barack Obama tarafından resmen yeni savunma bakanı olarak aday gösterilen Chuck Hagel'in İsrail karşıtı olduğuna dair yorumlar, bizzat İsrailli yetkililer tarafından yalanlandı. Fransız haber ajansı AFP'ye açıklamalarda bulunan İsrailli bir siyaset yorumcusu "Hagel İsrail'e değil, yalnızca Başbakan Benyamin Netanyahu'ya düşman. Yeni dönemde Hagel'in Netanyahu ile ilişkisi oldukça kötü bir hal alabilir. Ancak Hagel, İsrail'le ilgili görüşleri nedeniyle seçilmedi. Amerikan dış siyasetini bizzat Obama yönetmeye devam edecek. İsrail'e yapılan yardımlar Hagel'in seçilmesinden etkilenmez" dedi. İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon ise Hagel ile defalarca bir araya geldiğini kaydederek, yeni bakanın İsrail'e karşı düşmanca bir tavrını görmediğini söyledi. Chuck Hagel de İsrail karşıtı olduğuna dair tek bir delilin bile bulunamayacağını belirtti.

BASIN TOPLANTISINDA YÜZLER GÜLÜYORDU
ABD Başkanı Barack Obama, Chuck Hagel'in (sağda) savunma bakanlığına resmen adaylığını açıkladığı basın toplantısında oldukça neşeliydi. Hagel döneminde, ABD dış politikasında değişim beklenmiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu'ya düşman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN