Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zübeyir Aydar: Çözüm sürecine sabotaj

PKK'nın Avrupa sorumlularından, KCK yürütme kurulu üyesi Zübeyir Aydar, Paris'te aralarında PKK'nın eski kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kadını hedef alan saldırıyı ''çözüm sürecine yönelik bir sabotaj'' olarak niteledi.

Giriş Tarihi: 10.1.2013 15:53 Güncelleme Tarihi: 10.1.2013 16:06
Saldırının düzenlediği Kürt Enformasyon Merkezi'nin bulunduğu binanın önünde, BBC Türkçe'nin telefonla sorularını yanıtlayan Aydar, eylemi değerlendirirken, ''Çözüm arayışlarına yönelik bir saldırı, bir sabotaj ve bir provokasyon olarak düşünüyorum, şu anda İmralı'da başlatılan diyalog arayışına yönelik bir saldırı'' dedi.

Aydar, Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetine de, ''Eğer gerçekten barış ve diyalogta samimiyse, bu konuyu kendilerinin de ciddiye almaları lazım, bu sürece yönelik bir girişimdir, yarın öbür gün kendilerine yönelik bu tür şeyler yönelebilir, Türkiye içinden başka şeyler yapılabilir. Eğer diyalogta samimiyse, bu konuyu kendilerinin ciddiye almaları lazım, olayın üzerine ciddiyetle gitmeleri lazım ve ona göre de tedbir almaları lazım.'' diye seslendi.

Kaynak: Mahmut Hamsici-BBC Türkçe
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zübeyir Aydar: Çözüm sürecine sabotaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN