İsrail’de mafya hesaplaşması

Giriş Tarihi: 12.1.2013 14:15

İsrail yeraltı dünyasının önde gelen babalarından Nisim Alperon 9. kez kendisine karşı düzenlenen suikastten canlı olarak kurtulmayı başardı.

İsrail Savunma Bakanlığı'nın yan sokağı olarak da bilinen Şaul HaMeleh sokağında arabası ve şoförü ile seyreden Alperon'un arabasında motorsikletli iki saldırgan araçlar seyrederken patlayıcı maddeyi Alperon'un arabasına yapıştırdı. Olayı hemen anlayan Alperon ve şoförü arabayı zamanında terk ederek ölümden kurtulmuş oldu.,


Yakov Alperon 2008'de Öldürülmüştü, Nissim Alperon ise 9. suikasten de kurtulmuş oldu....

Söz konusu suikast sonucu Alperon'un aracı büyük bir gürültü ile Şaul HaMeleh sokağında havaya uçtu. Görgü tanıkları saldırının iki motorsikletli şahıs tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Patlama sonucu bölgede bulunan toplam 7 vatandaş hafif yaralandı. İsrail Kızıl Davut Yıldızı (Magen David Adom – MDA) olayın yaşanmasının hemen ardından olay yerine intikal etti. MDA yaralı 7 kişiyi hemen bölgeye en yakın hastane olan İhilov Hastanesi'ne nakletti.

İsrail'in Gazze'ye karşı roket ve füze saldırılarını durdurmak için başlatmış olduğu Bulut Sütunu Operasyonu sırasında da Şaul HaMeleh sokağında seyreden Dan Şehir otobüsleri firmasına ait bir otobüs Filistinli teröristlerce hedef seçilmiş otobüse yerleştirilen bombanın patlamasından sonra çok sayıda İsrailli yine MDA vasıtasıyla İhikov Hastanesine yönlendirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail’de mafya hesaplaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN