Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miss USA dansıyla jüriyi büyüledi

New Yorklu yarışmacı Mallory Hytems Hagan, etkileyici dansının ardından geçişleriyle de büyülediği jüriden tam not alarak Miss USA 2013 seçildi

Giriş Tarihi: 14.1.2013
Amerika'nın Las Vegas kentinde cumartesi gecesi 92'ncisi düzenlenen güzellik yarışmasında, New York'tan katılan 23 yaşındaki Mallory Hytems Hagan Miss USA 2013 seçildi. Planet Hollywood Otel ve Casino isimli mekanda gerçekleştirilen ve ABC televizyon kanalından iki saat boyunca canlı yayınlanan yarışmada, bu yıl izleyiciler arasından seçilen bir yarışmacı da yarı finale kalma şansı elde etti. New York eyaletini temsil eden Hagan birincilik tacını elde ederken, ikinciliği Güney Carolina eyaletinden Ali Rogers elde etti. Oklahoma'dan Alicia Clifton üçüncü, Wyoming'den Lexie Madden dördüncü ve Iowa'dan Mariah Cary ise altı kişilik jüri tarafından ilk beşi oluşturan diğer isimler arasında yer aldı.

SİLAHLANMA KARŞITI MESAJ

Bu yılki yarışmanın en belirleyici kategorilerinden biriyse yetenek yarışması oldu. Her güzel bir yeteneğini sergileyerek jüriyi etkilemeye çalıştı. Birincilik tacını giyen Hagan, James Brown'un "Get Up Offa That Thing" isimli şarkısıyla kovboy dansı yaparak jüriyi etkilemeyi başardı. Bikinili geçişin ardından beyaz bir gece elbisesiyle yarışmada boy gösteren 23 yaşındaki Hagan, jüriden tam not aldı. Bu arada her yıl olduğu gibi güncel sorular yöneltilen finale kalan beş güzel arasında Hagan'ın sorusu, son zamanlarda Amerika'da en çok konuşulan konu olan silahlanmanın kontrol altına alınmasıydı. Newtown okul katliamı öncesinde, okulda silahlı güvenlik biriminin bulundurulmasının katliamı önleyip önlemeyeceği şeklindeki tahmine dayalı soruya cevap veren Hagan, "Şiddete şiddetle karşılık vermenin doğru bir yol olduğunu düşünmüyorum" dedi. Silahlanmanın önüne geçmek için eğitimin gerekli olduğunu söyleyen Hagan, silah sahibi olmak isteyenlerin daha uzun bir süre incelemeye alınması gerektiğini, böylece silah alacak kişiyle ilgili daha iyi bir fikre sahip olunabileceği görüşünü söyledi.

53 ADAY YARIŞTI

Amerika'daki 50 eyaletin temsilcilerinin yanısıra; Virgin Adaları, Columbia Bölgesi (başkent Washington D.C.) ve Puerto Rico'danda üç güzelin katıldığı toplam 53 katılımcının yer aldığı yarışmada Montana'dan Alexis Wineman, 11 yaşında otizm teşhisi konulduğunu söyleyerek Amerikan halkının kalbini kazandı. Wineman izleyicilerin oyunu alarak yarı finale çıktı ancak finali göremedi. Beşinci seçilen Mariah Cary ise Tourrette sendromuna sahip olduğunu söyleyerek izleyicileri şaşırttı.

ÇOCUKLAR İÇİN PARA TOPLAYACAK
Bir yıl boyunca Amerika'nın en güzel kızı unvanını koruyacak olan Mallory Hytes Hagan, Children's Miracle Network (Çocukların Mucizesi) isimli çocuklara karşı cinsel istismarın önlenmesi için çalışan organizasyon adına para toplayacak.

50 BİN DOLARLIK EĞİTİM BURSU KAZANDI
Jüriye danstaki yeteneğini gösteren New York eyaleti güzeli Mallory Hytems Hagan, jüriden tam not olarak birincilik tacını giydi. Miss USA 2013 seçildiğini öğrenince, "Aman Allahım" diyerek gözyaşı döken Hagan, 50 bin dolarlık eğitim bursunun da sahibi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miss USA dansıyla jüriyi büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN