Ölülerini yiyorlar

Gelenekleri gereği ölülerini yiyorlar... Yazıcıdan silah yaptılar... Dünyada 870 milyon kişi aç! İşte Dünyanın Konuşamadıkları...

Giriş Tarihi: 18.1.2013 15:43 Güncelleme Tarihi: 18.1.2013 17:15
New York Times - Sabah Editörü Dilay Gündoğan ve Sabah Dış Haberler Editörü Selçuk Eren bu hafta Sabah TV'de Dünyanın Konuşamadıkları programında yine göz ardı edilen ancak çok ilginç ve dünyanın kaderini etkileyebilecek konuları masaya yatırdı.

ÖLÜLERİNİ YİYORLAR
Günümüz insanının en büyük övünç kaynağı "modernleşmek". Ancak hala dünyanın dört bir yanında sıra dışı geleneklerini sürdüren topluluklar var. Örneğin Hindistan'da yaşayan Aghoriler gibi. Aghoriler, inanışları gereği ölülerini yiyor. Gana'da ise her yıl binlerce engelli çocuk uğursuzluk getireceği inancıyla anne babaları tarafından zehirleniyor.

İşte sıra dışı geleneklerin detayları… Video için tıklayın!

YAZICIDAN SİLAH YAPTILAR
Akıllı telefonlar, robotlar, elektrikli arabalar… Geleceğimizi hangi teknolojik ürünün değiştireceği merak konusu. Ancak 3 boyutlu yazıcıların varlığını bilenlere göre geleceğimizi bu makineler baştan yazacak. Uçak gövdesi, mobilya hatta diş, protez ve böbrek bile üretebilen 3 boyutlu yazıcılar, yakın gelecekte her evde olacak. En büyük endişe ise 3 boyutlu yazıcılarla silah yapımının da mümkün olması.

3 boyutlu yazıcılar hakkında bilinmeyenler için tıklayın
870 MİLYON KİŞİ AÇ
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, dünyada 870 milyon kişinin aç olduğunu açıkladı. Her yıl 2,5 milyon çocuk yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybediyor. 21'inci yüzyılda açlık sorununa neden halen çözüm bulunamıyor? Öte yandan bir başka raporda ise her yıl 2 milyar ton gıdanın çöpe atıldığı belirtiliyor.

İşte tüm detaylarıyla açlık sorunu…Tıklayın...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölülerini yiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN