Tahrir Meydanı'ndan gösteri

Giriş Tarihi: 18.1.2013 22:20

Mısır'daki El-Ehli takımının binlerce taraftarı, Port Said olaylarının sorumlularının cezalandırılması için gösteri düzenledi.

El-Ehli taraftarları, Şibra kavşağı, Ramses ve Seyyide Zeyneb meydanlarında toplanarak, Tahrir Meydanı'na yürüdü. 25 Ocak devriminde hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını ve Port Said'teki saldırılarının sorumluların cezalandırılmasını talep eden dövizler taşıyan göstericiler, sık sık ''Kısas istiyoruz'', ''Müslüman ya da Hristiyan şehitlerin kanı bir'' sloganları attı.
Mısır 1. Futbol Ligi'nde, El-Ehli (Kahire) ve El-Mısri (Port Said) takımlarının şubat ayında oynadıkları maç sonrası Mübarek yanlıları ile karşıtları arasında çıkan olaylarda 74 kişi hayatını kaybetmiş, binden fazla kişi yaralanmıştı. Olaylardan sonra Mısır'daki lig maçları süresiz iptal edilmişti. Mısır Futbol Federasyonu, daha sonra lig maçlarının 2 Şubat'ta yapılmasına karar vermişti.

Olaylarda hayatını kaybeden taraftarların aileleri, ''Şubat ayının ilk gününün şehitler günü ilan edilerek o gün tüm spor faaliyetlerinin durdurulması, FIFA mahkemesinin El-Mısri takımını aklayan ve 1. lig maçlarına geri dönmesine yönelik kararının temyiz edilmesi, Port Said şehitleri için Tahrir Meydanı'nda anıt dikilmesi'' gibi taleplerde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahrir Meydanı'ndan gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN