Bulgaristan'da Türk lidere suikast girişimi

Giriş Tarihi: 19.1.2013 13:05 Güncelleme Tarihi: 19.1.2013 16:06
Bulgaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı saldırı teşebbüsünde bulunuldu. Silahlı saldırganın silahını ateşleyemeden etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bulgaristan'da Türklerin haklarını korumak amacı ile kurulan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan'a saldırı girişiminin görgü tanıkları, saldırganın silahı Doğan'ın şakağına kadar yaklaştırdığını anlattı.Bulgaristan'da HÖH Genel Başkanı Ahmet Doğan'a suikast girişiminde bulunuldu. HÖH 8. Olağan Kongresi'nde silahlı bir kişi, Ahmet Doğan'ın konuşması esnasında saldırı girişiminde bulundu. Silahı ile Ahmet Doğan'a doğru hızlıca koşan biri, ateş edemeden korumalar tarafından etkisiz hale getirildi. Doğan'ın durumunun iyi olduğu açıklandı.

Öte yandan gözaltına alınan saldırganın 25 yaşındaki Oktay Mehmet olduğu ortaya çıktı. Polis, saldırganın daha önce 6 kez suç işlediğini, uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunduğunu açıkladı.

SALDIRGAN HAKKINDA İLK BİLGİLER

Saldıraganın Burgaz kökenli ve 25 yaşında olduğu. Eskiden, partinin gençlik kollarında görev aldığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgaristan'da Türk lidere suikast girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN