Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ay’a atom bombası atacaklardı

Müslümanlar köle olarak satılıyor… Ay’a atom bombası atacaklardı... Dünyada 870 milyon kişi aç! İşte Dünyanın Konuşmadıkları...

Giriş Tarihi: 25.1.2013 15:51 Güncelleme Tarihi: 25.1.2013 15:54
New York Times - Sabah Editörü Dilay Gündoğan ve Sabah Dış Haberler Editörü Selçuk Eren bu hafta Sabah TV'de Dünyanın Konuşmadıkları programında yine göz ardı edilen ancak çok ilginç ve dünyanın kaderini etkileyebilecek konuları masaya yatırdı.

MÜSLÜMANLARI SATIYORLAR

Uzun süredir karşılaştıkları etnik ayrımcılık nedeniyle hayatlarını kaybeden ve evlerinden olan Arakanlı Müslümanların şimdi de köle olarak satıldıkları ortaya çıktı. Taylandlı polisler tarafından insan kaçakçılarına satılan yüzlerce Müslüman, yeniden özgürlüklerine kavuşmak için ise ellerinde ne varsa satmak zorunda kalıyor. İşte köle olarak satılan Müslümanların hikayesi…

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINSİGARA TARİH Mİ OLUYOR?

Her yıl 150 milyon ölüme neden olan sigaraya karşı devletlerin aldıkları yasaklara her geçen gün yenileri ekleniyor. Büyük perakende zincirleri de önümüzdeki süreçte sigara satışlarını azalacağını ön görerek raflarındaki sigara paketlerini azaltma kararı aldı. Ancak hala bir yıl içerisinde 6 trilyon adet sigara satılıyor. Uzmanlar sigaranın tarih olup olmayacağı konusunda ne düşünüyor?

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINAY'A ATOM BOMBASI ATACAKLARDI

Süper güçler silahlanma yarışında rakiplerine gözdağı vermek için bilimkurgu filmlerinden fırlamış silahları dahi geliştirir hale geldi. Örneğin hedefini kendisi bulan mermiler, geçtiği bölgede elektrik sistemlerini çökerten füzeler veya genetik çalışmalar sonucu günlerce aç susuz savaşabilecek askerler yaratmak gibi… Peki Ay'a atom bombası atmak mümkün mü?

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ay’a atom bombası atacaklardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN