Anonymous bu kez ABD'yi tehdit etti

Giriş Tarihi: 26.1.2013 22:53

Uluslararası bilgisayar korsanları grubu Anonymous, Amerikan yargısına ait bağımsız bir kurum olan Hüküm Giyme Komisyonu'nun web sayfasını ele geçirdikten sonra, ABD'yi gizli bilgileri açıklamakla tehdit etti.

Uluslararası bilgisayar korsanları grubu Anonymous, Amerikan yargısına ait bağımsız bir kurum olan Hüküm Giyme Komisyonu'nun web sayfasını ele geçirdikten sonra, Amerikan devletine ait gizli bilgileri kamuoyuna açıklama tehdidinde bulundu.

Örgüt, iki hafta önce intihar eden İnternet eylemcisi Aaron Swartz'ın intikamını almak amacıyla Amerikan devletinin web sitelerini hedef aldığını açıkladı.

Anonymous bu sabah Amerika Hüküm Giyme Komisyonu'nun web sitesine girerek, Swartz'ın ölümünün ardından "çizgi aşıldı" yazılı bir mesaj bırakmıştı.

35 yıl hapisle yargılanacağı için intihar ettiği söylenen bilgisayar dehası Aaron Swartz'ın çaldığı akademik çalışmaları paylaşacağı söyleniyordu

26 yaşındaki Aaron Swartz, daha çocuk yaşında RSS beslemelerini oluşturmuş ve ardından Reddit adlı sosyal paylaşım sitesini kurmuştu. Ancak genç deha bir internet arşivinden milyonlarca akademik çalışmayı çalmak suçundan federal mahkemeye çıkarılacaktı. Akademik çalışmaları internette ücretsiz olarak yaymayı amaçladığı söylenen Swartz, 35 yıl hapisle yargılanacaktı.

Swartz'ın ailesi de yaptığı açıklamada, oğullarının ölümüne yol açmakla suçladıkları ceza sisteminin, savcılık yetkisini aştığını ve korkutma taktiğini benimsediğini savundu.

Akademik çalışmaları Swartz'tan geri alan JSTOR adlı kuruluş kendisi hakkında dava açmaktan vazgeçse de savcılar federal davanın düşmeyeceğini bildirmişti. Federal savcı Carmen Ortiz, Aaron Swartz hakkında, "Hırsızlık hırsızlıktır. İster bilgisayar kullanın, ister levye. İster para çalın, ister belge, isterse veri, hiçbir şey fark etmez" diye konuşmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anonymous bu kez ABD'yi tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN