Mısır Genelkurmay Başkanı'ndan şok açıklama

Giriş Tarihi: 29.1.2013 10:55 Güncelleme Tarihi: 29.1.2013 13:48
Mısır Genelkurmay Başkanı "siyasi kriz böyle devam ederse devlet çöker" dedi.

TAHRİR KARIŞTI

Çok sayıda göstericinin Tahrir Meydanı ile ABD ve İngiltere Büyükelçiliklerine çok yakın olan Nil sahil yolunda kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Seyyide Zeynep Mahallesi'nden gelenlerin de katılmasıyla birlikte göstericilerin sayılarının artması nedeniyle polis el-Ayni Sarayı caddesine doğru çekildi.

Seyyide Zeynep bölgesinde, muhalif Sosyalist Halk İttifak Partisi'nin düzenlediği ve Mısır Sosyalist Partisi ile Devrimci Sosyalistler Hareketi'nin katıldığı gösteride güvenlik güçleriyle göstericiler arasında çatışma çıktı. Göstericiler daha sonra el-Ayni Sarayı Caddesi'ne oradan da Nil sahil yoluna doğru ilerledi. Burada Mısır polisi göstericilerinin sayılarının artmasıyla geri çekildi ve ara sokaklara dağıldı.

Göstericiler ise bir zırhlı polis araçlarını yakarken ve bir diğeriyle de Tahrir Meydanı'na girdi.

Öte yandan Mısır'ın kuzeyindeki İskenderiye'de de çok sayıda gösterici demiryolunu kapattı.

Edinilen bilgiye göre, kurdukları barikatlarla trenlerin geçişine izin vermeyen göstericiler, Müslüman Kardeşler ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi aleyhinde sloganlar attı.
Sahil yolunda toplanan bir diğer grup ise çöp bidonları ve lastikleri ateşe verdi.

İskenderiye'de 28 Ocak 2011 ''Öfke Cuması''nın yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen gösterilere çok sayıda aktivist ve vatandaş katıldı


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır Genelkurmay Başkanı'ndan şok açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN