Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzaylı dili konuşan bebek!

ABD'de, hızlıca konuşan, ağzından çıkan kelimelere çok anlamlıymış gibi vurgular yapan bebeğin kendi geliştirdiği dili kullandığı belirtildi

Giriş Tarihi: 29.1.2013
İngiliz vücut dili uzmanı Vivien Sabel, geçen yıl çıkardığı kitabında bebeklerin aslında mimikleri ile anne ve babalarına ne istediklerini anlattıklarını öne sürdü. Sabel'e göre bebek ağlamadan önce muhakkak vücut dili ile acıktığını belli ediyor. Eğer ağlama noktasına gelmeden karnı doyurulursa da hiç gözyaşı dökmüyor. Bunun yanı sıra bebeklerin kelimeleri farklı telaffuz ederek dertlerini anlatmak istedikleri veya yan yana gelen iki bebeğin kendi aralarında anlaştıkları bilinen gerçeklerden. Ancak ABD'de çekilen bir görüntü uzmanları bile şaşkına çevirdi.

BİLİM İÇİN HÂLÂ SIR

Youtube'da izlenme rekorları kıran videoda ismi açıklanmayan bir bebek babası ile inanılmaz hızlı bir şekilde konuşuyor. Sevimli bebek ayrıca ağzından çıkan kelimelere sanki çok anlamlıymış gibi vurgu bile yapıyor. Ancak aslında bebeğin dedikleri tamamen abuk sabuk ifadeler. Yani babası da hiçbir şey anlamıyor. Bebek, sıra dışı yeteneği ile kısa sürede "uzaylı bebek" olarak ün kazandı. En son olarak ABC News kanalında yayınlanan Good Morning programı da "Bu bebek hangi dili konuşuyor?" sorusuna cevap aradı. Programa konuk olan Dr. Roberta Golinkoff, "Bebekler, yaşadıkları dönemde konuşulan dilleri gerçekleştirene kadar kendi dillerini kullanıyor. Bu bebek de aslında kendi geliştirdiği dili kullanıyor. Ancak işin özünde bebeklerin dilleri bilim için bir sır olarak kalmanın ötesine geçemiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaylı dili konuşan bebek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN