ABD şehri alevler içinde

Giriş Tarihi: 6.2.2013 13:00 Güncelleme Tarihi: 6.2.2013 13:17

Kuzey Kore'nin YouTube'da yayımladığı propaganda videosunda, füze saldırısına uğramış New York’a benzetilen ABD şehrinin alevler içinde gösterildiği belirtildi.

Kuzey Kore'nin resmi internet sitesi "Uriminzokkiri" tarafından video paylaşım sitesi YouTube'a hafta sonu yüklenen, ancak daha sonra kaldırılan görüntülerde, savaş uçaklarının saldırısına uğramış bir ABD şehri gösteriliyor.

"Call of Duty: Modern Warfare 3" adlı bilgisayar oyunundan görüntülerin de kullanıldığı videoya, ABD'nin yoksul ülkelere yardım toplama amaçlı çalışmalarının simgesi haline gelen "We are the World" parçasının enstrümantal versiyonu eşlik ediyor.

Videonun YouTube'dan kaldırılma nedeninin bir telif şikayeti olduğu sanılıyor.

Kuzey Kore, aralık ayında yaptığı uzun menzilli füze denemesinin ardından daha da artırılan uluslararası yaptırımları protesto etmek için nükleer deneme tehdidinde bulunmuştu.

ABD ve Güney Kore ordularının, Kore Yarımadası'nın doğu kıyısında dün başlattıkları ortak tatbikatınsa "olası bir provokasyona karşı Kuzey Kore'ye yönelik uyarı" olarak değerlendirilebileceği belirtilmişti.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'un hafta sonu iktidardaki İşçi Partisi'nin üst düzey yetkililerini bir araya getirerek ordunun güçlendirilmesi ve ülkenin egemenliğinin korunması için talimatlar vermesi de kimi uzmanlarca, "Kuzey Kore'nin gelecek günlerde nükleer deneme yapmaya hazırlandığının işareti olabileceği"ne yorulmuştu.

İŞTE OLAY YARATAN GÖRÜNTÜLER


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD şehri alevler içinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN