Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan ilginç sesleniş

Katoliklerin ruhani lideri 16. Benediktus, inananlara başarı ve maddiyat için Tanrı'yı kullanmamaları çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 17.2.2013 16:57
Hafta başında, 28 Şubat'ta lık görevinden ayrılacağını açıklayan , pazar günleri yaptığı Angelus Duası ile Aziz Pietro meydanında toplanan binlere hitap etti.

Papa 16. Benediktus, kilisenin bir anne, bir öğretmen gibi olduğunu belirterek, gurur ve bencilliği reddederek, bütün üyelerinin ruhunu yenilemesine ve yüzlerini tekrar Tanrı'ya dönmeye çağırdı. Papa, inanç yılı ilan ettikleri bu yılın Tanrı'ya imanı yeniden keşfetmek için elverişli bir zaman olarak niteledi.

"Her zaman ruhsal bir savaş vardır. Kötü ruh, Tanrı'nın yolundan saptırmaya çalışır" diyen Papa, kötü ruhla mücadele için korkmaya gerek olmadığını belirtti.

Papa, inanlara "Başarı ve maddiyat için Tanrı'yı kullanmayınız'' diye seslendi. Papa 16. Benediktus, inananların kendisine ve kiliseye gösterdiği yakın desteğe de teşekkür etti. Papa'nın konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi.

Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi de Papa'nın bugünkü ve sondan bir önceki Angelus Duası'nı, Aziz Pietro meydanında yaklaşık 50 bin inananın takip ettiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'dan ilginç sesleniş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN