Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Netanyahu'nun bakanı hakkında yasak aşk iddiası

Giriş Tarihi: 21.2.2013 14:40 Güncelleme Tarihi: 21.2.2013 17:24
İsrail'de seçim sona erdi, hükümeti kurmakla görevlendirilen Likud lideri Netanyahu koalisyon çalışmalarına başladı. İlk iş olarak seçimin sürpriz partisi Yesh Atid lideri Yair Lapid ile görüşen Netanyahu, dün yaptığı görüşmelerin ardından Hareket Partisi lideri Livni'yi koalisyona dahil etti. Koalisyon çalışmaları sürerken Likud Partisinde yasak aşk iddiası gündeme geldi.

Hastürktv.com'un haberine göre Likud Partisi milletvekillerinden ve aynı zamanda bir önceki Knesset döneminde eğitim bakanlığı koltuğunda oturan Gideon Saar'ın son günlerde adı bir cinsel skandal ile anılıyor. İddialara göre isimsiz olarak Likudlu yetkililere yollanan bir mektupta Saar'ın bir çalışanı ile cinsel ilişkiye girdiği belirtiliyor. Mektupta adı geçen bayan çalışan ise Saar ile cinsel ilişkiye girmediğini ve bunun yalan haberden ibaret olduğunu belirtti.Adı geçen bayanın demecine karşın İsrail Başsavcısı Yehuda Weinstein olayın yine de soruşturulmasını istedi ve soruşturma başlattı. Likudlu yetkililere yollanan isimsiz mektupta Saar'ın çalışanı ile cinsel ilişkiye girdiğini bu sebepten dolayı yeni kurulacak koalisyon hükümetinde bakan olarak görevlendirilmemesi istendi.

Başsavcı Yehuda Weinstein mektupta adı geçen bayanın demeçlerinin göz önüne alındığında ve mektubun imzasız olmasından dolayı bakanın adının lekelenmeye çalışıldığını düşünerek soruşturma başlatma kararı aldı. Basının sorularını yanıtlayan bayan çalışan ise mektubu kendisinin yazmadığını ve mektubun sadece yalanlar içerdiğini belirtti. Saar'a yakın kaynaklar Saar'ın parti içi veya parti dışı düşmanlarının kendisine siyasi bir suikast hazırladığı görüşünü paylaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu'nun bakanı hakkında yasak aşk iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN