Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raul Castro'dan "emeklilik" iması

Giriş Tarihi: 22.2.2013 20:17
Küba Devlet Başkanı Raul Castro, gazetecilere "emeklilik" imasında bulundu ancak bunun için herhangi bir tarih belirtmedi.

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile Havana'da bir araya gelen Raul Castro, bir etkinlik sırasında gazetecilerle sohbetinde, 82 yaşına girmek üzere olduğunu hatırlattı ve "Emekli olma hakkım var, öğle değil mi?" ifadesini kullandı.

Küba'da 4 Şubat'taki genel seçimle belirlenen yeni meclis tarafından pazar günü yeniden devlet başkanı seçilmesi beklenen Raul Castro, yemin töreninde yapacağı "ilginç" konuşmayı herkesin iyi dinlemesini de istedi.

Raul Castro, ağabeyi Fidel Castro'nun sağlık sorunları nedeniyle 2006 yılında devlet başkanlığı görevini geçici olarak üstlenmiş, 2008 Şubatında Fidel Castro'nun emekli olmasının ardından da resmen ülkenin başına geçmişti.

Raul Castro, devlet başkanlığı dahil, tüm resmi görevlere iki dönemlik sınırlama getirmeyi istiyor. Bu uygulama hayata geçtiği takdirde Raul Castro, görevdeki ikinci dönemini 2018'de tamamlayacak ve yerini yeni bir isim alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raul Castro'dan "emeklilik" iması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN