Mafya babasının müthiş girişimi

Yunanistan'da mafya babası Vlastos'un helikopterli firar girişimi başarısız oldu. Pilotu yaralanan helikopter, zorunlu iniş yaptı

Giriş Tarihi: 26.2.2013
Yunanistan'da 2006'da iki ünlü tutuklunun helikopterle kaçmasına benzer bir girişim, bu kez Atina'daki Trikala Cezaevi'nde yaşandı. Önceki gün saat 17.00'de Trikala Cezaevi'ne gelen helikopter, ağır hapis cezasına çarptırılmış ülkenin ünlü mafya babalarından Panayotis Vlastos ile birlikte iki kişiyi kaçırmaya çalıştı. Kalaşnikof ve el yapımı patlayıcı kullanan 4 saldırgan, helikopterle cezaevi üzerine gelerek güvenlik görevlileriyle çatışmaya girdi. Güvenlik görevlilerinin karşılık vermesi üzerine pilot yaralandı. Hasar gören helikopter zorunlu olarak park alanına iniş yaptı. Güvenlik görevlileri dört saldırganı yakaladı.


ATTIKLARI MERDİVENİ TUTAMADI

Bu arada kargaşadan yararlanarak kaçmaya çalışan Vlastos, iki kez atılan merdivenden kayarak yere düştü ve yaralandı. Yaklaşık yarım saat cezaevi üzerinde dolanan helikopterin kancalı iple dikenli telleri de kaldırmaya çalıştığı belirtildi. 2011'de de Atina'daki cezaevinde tutukluları esir alarak firar girişiminde bulunan Panayotis Vlastos, cezaevine girmeden önce Yunanistan'ın ünlü armatörü Periklis Panagopulos'u kaçırmış, yakalandıktan sonra daha başka suçlardan da tutuklanarak önce Atina Koridallos Cezaevi'ne ardından Trikala'ya nakledilmişti. Yunan yetkililer, ellerinde geçen yazdan beri kaçırma girişimine dair istihbarat olduğunu açıkladı. 2006'daki firar girişimindekiyle aynı şirketten kiralanan helikopter Selanik'e gideceğini bildirdi, ancak "arıza" gerekçesiyle Platomona'ya iniş yaptı. 5 dakika sonra yeniden havalanan helikopterin çağrılara cevap vermemesi üzerine alarm verildi. Trikala Cezaevi'ne giden Adalet Bakanı Antonis Rupakiotis, canı pahasına görevini yapan cezaevi çalışanlarını tebrik etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mafya babasının müthiş girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN