Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukura düşen adam kayıp

ABD'de yatak odasının zemininde aniden açılan çukurun yuttuğu Jeff Bush için arama çalışmaları risk taşıdığı için sona erdirildi. Evin yıkılmasına karar verildi

Giriş Tarihi: 4.3.2013
A BD Florida'daki evinin yatak odasında aniden oluşan çukura düşerek kaybolan Jeff Bush'un (35) cesedine ulaşma çabaları, 40 saatlik bir çalışmanın ardından evin çökme riski taşıması nedeniyle sona erdirildi. Bush'ın cesedine, polis ve itfaiyenin yoğun çabasına rağmen ulaşılamadı.

yaşam belirtisine rastlanmadı

Açılan 9 metre genişliğindeki çukurda kaybolan Bush'ın, hayatta kalma ihtimalinin olmadığını düşünen yetkililer dinleme cihazları ve kameralarla çukurun derinliklerini aradıklarını ama hiçbir hayat belirtisiyle karşılaşmadıklarını belirtti.

kardeşini ölümden kurtaramadı

Bush'ın olay anında evde bulunan ancak ölümden dönen erkek kardeşi Jeremy Bush'un (35) bir ara çukura atlayarak kendi elleriyle toprağı kazmaya çalıştığı öğrenildi. Bush'un yaşadığı evin yakınlarındaki evler de benzeri bir tehlikeye karşı boşaltıldı. Çöken ev ve çevresindeki evlerde yaşamanın uygun olmadığını belirten itfaiye yetkilileri, 30 evin sakinlerine yarım saat içinde tahliye talebinde bulundu. Uzmanlar Florida'nın kil tabakası ile kireçtaşı zemini üzerinde olduğu ve bu gözenekli toprak yapısının suda kolayca çözülmesinden her yıl birçok obruğun oluştuğuna dikkat çekti. Florida Jeolojik Araştırma Kurumu Müdürü Jonathan Arthur, obruğa neden olan kireçtaşının başka eyaletlerde de bulunduğunu belirterek "Yeraltı su tabakası da çökme riskini artırıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukura düşen adam kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN