Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mübarek'in kuzeninden şok açıklamalar

Abdülrahim Abdülgaffar, Mübarek ailesinin devrimci üyesi. Annesi ile amca çocukları. 30 yıllık Mübarek iktidarında o, ailenin diğer fertleri gibi lüks içinde değil rejime aykırı hareket ettiği gerekçesiyle cezaevinde yaşadı.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 15:28 Güncelleme Tarihi: 4.3.2013 16:13
Tam 15 yıl cezaevinde kaldı, Mısır İslami Cihat örgütünün liderliğini yaptı, Müslüman Kardeşlere yakın bir isimdi. Şark el Avsat gazetesine röportaj veren Abdülgaffar, Mısırlıların Muhammed Mursi iktidarına destek vermeleri gerektiğini söyledi, "Mursi iktidarı çökerse, Mısır yeniden kaosa girer" uyarısı yaptı.

Abdülgaffar, ile ilgili soruları da yanıtladı. "annem İhsan Mahmud Mübarek, Hüsnü Mübarek'in kuzeni olur, ben ise Mübarek ailesinden uzak durmayı tercih ettim" dedi. Hüsnü Mübarek'e yakın aile bireylerinden olan dayısı Dr. Ömer Mahmud Mübarek ile seviyeli bir aile ilişkileri olduğunu söyleyen Abdülgaffar, Hüsnü Mübarek'in yargı sürecine dikkat çekti, "Hüsnü Mübarek devlet tarafından en iyi hastanede tedavi görüyor ama o bir tutuklu keşke sağlık sorunu olan her Mısırlı tutuklu, onun gibi muamele görse, aslında Hüsnü Mübarek ya da bir başkası, bütün tutuklular eşit muamele görmeli" diye konuştu.Abdülgaffar, Hüsnü Mübarek'in oğulları Cemal ile Ala'nın yargı sürecine de değinerek, "benim oğlum bir yanlış yapmış olsa onun da ceza çekmesini isterim" dedi.

Mübarek'in kuzeni ayrıca, 30 yıllık diktatörlük rejimi sırasında ülkenin yolsuzluk, hırsızlık ve asayiş olaylarıyla dolu olduğunu söyleyerek, "biz Kahire'de Cumhurbaşkanlığı Sarayının önünden geçmeye bile korkardık ama şimdi iktidar karşıtları Cumhurbaşkanlığı Sarayına patlayıcı atıp, yangın bile çıkarabiliyorlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mübarek'in kuzeninden şok açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN