Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Saray'da hacker şoku

ABD'de bilgisayar korsanları, aralarında Michelle Obama, Başkan Yardımcısı Biden ve Beyonce gibi şarkıcıların bulunduğu 17 ünlü kişinin kredi kartı bilgilerini internette yayımladı

Giriş Tarihi: 13.3.2013
Sanal dünyada pek çok kişinin kişisel bilgilerini ele geçiren hacker'ların son hedefi ABD'de siyaset, iş ve eğlence dünyasının ünlüleri oldu. Henüz kimliği tespit edilemeyen bir hacker, aralarında First Lady Michelle Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, TV yıldızı Kim Kardashian, şarkıcı karıkoca Beyonce ve Jay-Z'nin de bulunduğu 17 kişinin kredi kartlarını hack'leyip kişisel bilgilerine ulaştı. FBI, soruşturma başlattı. Haberlere göre hacker'lar, özenle seçtikleri ünlü kurbanlarının sosyal sigorta numaraları, gayrimenkul hesapları, banka hesapları, otomobil kredi hesapları ve kredi kartı bilgilerine ulaşarak tüm bunları online deşifre etti. FBI Başkanı Mueller, Paris Hilton, Ashton Kutcher, Britney Spears, Mel Gibson, kadın siyasetçi Sarah Palin, Hulk Hogan ve oyuncu-eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger ile işadamı Donald Trump'ın da listede olduğu kaydedildi.

'MICHELLE OBAMA, KOCANI SUÇLA'
Kişilere ilişkin bilgiler, 1990-1991 yıllarında Sovyetler Birliği'nin domain adresi olarak kullanılan "su" uzantısıyla sahte bir internet sitesinde yayımlandı. Hackerlar sitede Michelle Obama'ya "Michelle'i seviyorum" anlamına gelen bir işaret bırakarak şu notu düştü: "Bu olaydan dolayı kocanı suçla. Biz yine de seni seviyoruz Michelle."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray'da hacker şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN