Barzani ailesinin iş ortağından flaş açıklama

Giriş Tarihi: 14.3.2013 11:27 Güncelleme Tarihi: 14.3.2013 11:27
Aralık ayında Kapıkule'de yanında 2 bin 500 fişekle yakalanarak cezaevine konulan Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimin Başbakanı Neçirvan Barzani'nin yeğeni Matin Barzani ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Barzani ailesinin iş ortaklarından olan bir yakını, Matin Barzani'nin Avusturya'dan yolcu otobüsüyle Irak'a gitmek üçere Kapıkule'ye geldiğini ve yanında taşıdığı fişekleri saklamadığını aksine tüm yasal belgeleri olduğu için yetkililere gösterdiğini söyledi.

Profesyonel olarak av sporlarıyla ilgilenen ve bu konuda sertifikası olan Matin Barzani, Kuzey Irak'a gitmek için Viyana'dan otobüse bindi. Otobüs Kapıkuleden geçerken Barzani'nin yanında taşıdığı fişekler nedeniyle göz altına alındı. Aralık ayında göz altına alınan Barzani, 22 Şubat'ta hakim karşısına çıkarıldı ve salıverilmedi. Mahkeme 19 Nisan'a ertelendi.

Barzani'nin aile dostu ve iş ortağı olan Şoreş Ünal, Matin Barzani'nin yanındaki fişeklerin faturalarının bulunduğunu ve Barzani'nin yanında kesinlikle tüfek ya da başka bir ateşli silah bulunmadığını söyledi. Ünal, Barzani'nin Irak pasaportuyla Avusturya'daki av sporu sertifikasını ve diğer fişek taşıma ruhsatlarını mahkemeye delil olarak sunduklarını belirtti.

Son bilgilere göre Matin Barzani için Avusturya'dan sabıka kaydı istendi. Mahkemenin sabıka kaydının ulaşmasının ardından bir sonraki duruşmada Barzani'yi serbest bırakması bekleniyor.
1987 doğumlu olan Matin Barzani babası Nashaad Barzani ve ailesiyle birlikte Avusturya'nın Başkenti Viyana'da yaşıyor. Matin Barzani'nin babası Nashaad Barzani, Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetimin Başbakanı Neçirvan Barzani'nin ağabeyi ve aynı zamanda bölgesel yönetimin lideri Mesut Barzani'nin kuzeni oluyor.

BELGE 1:
MATİN BARZANİ'NİN PASAPORTU
BELGE 2: MATİN BARZANİ'NİN AV SPORU YAPTIĞINA DAİR AVUSTURYA'DA ÇIKARDIĞI VE 2015 YILINA KADAR GEÇERLİ OLAN RESMİ BELGE

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barzani ailesinin iş ortağından flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN