Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsrail'e 'Türkiye'den özür dileme' dediler mi?

İsrail'e Türkiye'den özür dilememeyi tavsiye eden muhalefet yetkilileri kimler? ABD Başkanı Barack Obama önümüzdeki hafta İsrail 'e gidiyor. Obama'nın çantasındaki dosyalar arasında İsrail ile Türkiye arasındaki gerginliğin tamiri de var.

Giriş Tarihi: 14.3.2013 10:40
İsrail'de yayın yapan Kanal 2 televizyonuna göre, Obama ziyaretinde İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesi için adımlar atılmasını talep edecek. Haberde, "Obama eski müttefiklerin arasının düzelmesini istiyor çünkü iki ülke arasındaki tansiyon; ABD'nin İran ve Suriye politikalarına zarar veriyor" denildi.

Türkiye'yle ilgili konularda şahin görüşleriyle bilinen Avigdor Lieberman'ın etkisinin azalmasının da ilişkilerin düzelmesinde bir fırsat olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Türkiye'den üst düzey muhalefet yetkililerinin Mavi Marmara saldırısıyla ilgili İsrail'e özür dilememeyi tavsiye ettiği iddiaları da haberde yer aldı. Buna göre muhalefet, İsraillilere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tek amacının İsrail'i uluslararası platformda aşağılamak olduğunu aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'e 'Türkiye'den özür dileme' dediler mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN