Chavez mumyalanmayacak ama

Venezuela hükümetinin, kanser nedeniyle hayatını kaybeden Devlet Başkanı Hugo Chavez'in naaşının mumyalanmamasına karar verdiği bildirildi. Ancak gelen haberler cesedin çürümeye başladığı yönünde.

Giriş Tarihi: 16.3.2013 09:48 Güncelleme Tarihi: 16.3.2013 12:21
Venezuela hükümetinin, kanser nedeniyle hayatını kaybeden Devlet Başkanı Hugo Chavez'in naaşının mumyalanmamasına karar verdiği bildirildi.

Enformasyon Bakanı Ernesto Villegas, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rus tıp uzmanlarının önerdiği seçeneğin uygulanmamasına ve Chavez'in naaşının mumyalanmamasına karar verdiklerini belirtti.

Villegas, Rus uzmanların, Chavez'in naaşının uygun bir şekilde mumyalanabilmesi için 7 veya 8 aylığına Rusya'ya gönderilmesini önerdiğini de ifade etti.

Geçici Devlet Başkanı Nicolas Maduro, geçen hafta yaptığı açıklamada, Chavez'in naaşının sergilenmesi için mumyalanacağını kaydetmiş, daha sonra mumyalama işlemine geç kalındığı için bunun yapılma olasılığının oldukça düşük olduğunu açıklamıştı.

Kanser hastalığıyla mücadele eden Devlet Başkanı Chavez, 5 Mart'ta hayatını kaybetmiş, naaşı sergilenmek üzere askeri müzeye götürülmüştü.

CESETTE ÇÜRÜME BAŞLADI

5 Mart'ta ölen Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in naaşı, yüz binler eşliğinde sergileneceği müzeye götürülürken, ölümünün üzerinden 10 gün geçmesine rağmen mumyalama ve gömülme işlemi gerçekleştirilmediği için cesette çürüme başladı.

Chavez'in cenazesi şimdilik götürüldüğü müzede sergilenecek, ancak mezarının neresi olacağı henüz belli değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Chavez mumyalanmayacak ama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN