Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esad askerleri İsrail'de tedavi ediliyor

Giriş Tarihi: 19.3.2013 10:00

Suriyeli Aktivist Dr. Abdulhalim Asfour Eroğlu, Esad güçlerinin son dönemde özellikle yaralı muhalifleri tedavi eden doktorları vurduğunu, yaralı Esad askerlerinin ise İsrail hastanelerinde tedavi edildiğini söyledi.

Asfour Eroğlu ile Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Adil, Gazeteci- Yazar Aslan Değirmenci'nin Kanal 5'de hazırlayıp sunduğu 'Son gündem' programının konuğu oldu.

Suriye'deki şiddet olaylarından çarpıcı örnekler veren Dr. Abdulhalim Asfour Eroğlu, Esad güçlerinin son dönemde özellikle yaralı muhalifleri tedavi eden doktorları vurduğunu, yaralı Esad askerlerinin ise İsrail hastanelerinde tedavi edildiğini açıkladı.

Esad'in, cezaevlerindeki katilleri serbest bırakıp provokatif eylemler yaptırarak, muhaliflerin üzerine yıkma çabası içerisinde olduğunu vurgulayan Dr. Abdulhalim Asfour Eroğlu, Baas güçlerinin kimyasal silah kullanmaya başladıklarını da ifade etti. Eroğlu, Esad güçlerinin kimyasal silah kullandıklarını belgeleyecek delillerin ellerinde olduğunu belirterek, istendiği takdirde delilleri dünya ile paylaşmaya hazır olduklarını söyledi. Esad ailesinin Dubai'ye kaçtığını öne süren Eroğlu, Beşşar Esad'in ise suikast korkusundan Rus gemilerine sığındığını da canlı yayında açıkladı.

Türk-Arap Araştırma ve Strateji Enstitüsü Başkanı Dr. Muhammed Adil ise "Suriye'de Müslümanların terörist gibi gösterilmesine anlam veremiyorum. Muhalifler şuan aslında Esad ile savaşmıyoruz. Esad güçleri çoktan yenildi. Muhalifler Esad yandaşı ülkeler ile savaşıyor. Herkesin bölgede farklı hesabı var. Muhalifler bu hesapları bozmak için mücadele veriyor. Derin planlar er ya da geç bertaraf olacak." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad askerleri İsrail'de tedavi ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN