Çok içmekten hastalığa yakalandı

Giriş Tarihi: 23.3.2013 10:15 Güncelleme Tarihi: 23.3.2013 11:36

'de bir kadın, çok içmekten nadir görülen bir na yakalandı.

Michigan eyaletinde yaşayan bir kadın, son 17 yılda her gün 1 sürahi (yaklaşık 100 adet poşet çay) içerek eşine az rastlanır bir hastalığa yakalandı.

47 yaşındaki kadın, sırtında ve kollarındaki ağrı nedeniyle doktora başvurdu. Çekilen röntgenler sonucu endokrinoloji uzmanı Doktor Sudhaker Rao, hastanın omuriliğinin bel kemiğine bağlandığı noktada kemiklerin sıkıştığını, kollarındaki bağların ise sertleştiğini belirtti.Hastanın kanında normalden dört kat fazla florür bulunması üzerine araştırmacılar 'iskelet florozisi' hastalağı ihtimalinin üzerine yoğunlaştılar. 'İskelet florozisi' içinde florür minerali bulunan çay ve suyu fazla tüketmek sonucu ortaya çıkan bir .

Business Insider'ın haberine göre, bu hastalık Çin ve Hindistan gibi içme suyunda yüksek oranda florür bulunan ülkelerde sıkça rastlanıyor. Ancak hastalık 'de çok nadir görülüyor.

Doktor Rao, hastasına çay içmeyi bırakmasını tavsiye ettikten sonra hastanın ağrılarında azalma olduğunu açıkladı. Rao, florür mineralinin böbreklerle dışarı atıldığını ancak aşırı tüketildiğinde kemikler üzerinde biriktiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok çay içmekten hastalığa yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN