'Dünya Saati' New York'a vardı

Giriş Tarihi: 25.3.2013

150'den fazla ülkede milyonlarca kişinin katıldığı 'Dünya Saati' eylemi New York'ta da ilgi çekti. Empire State binası bir saat boyunca karanlığa gömüldü

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlediği "Dünya Saati" kampanyasına ABD'de de büyük ilgi gösterildi. New York'un Manhattan adasında, sembolik özelliğe sahip Empire State binasının ışıkları bir saat kapalı kaldı. Avustralya'da 2007'de başlatılan ve her sene daha fazla ses getiren kampanya çerçevesinde yerel saatle 20.30-21.30 arasında New York'un en yüksek binasının burç kısmındaki ışıkları söndürüldü. Adanın gece siluetini değiştiren karartma eylemi, komşu eyalet New Jersey'den de görülebildi. Binanın bazı katlarının ışıkları güvenlik gerekçesiyle açık bırakıldı.

TÜM ABD KATILDI

443.2 metre uzunluğundaki binanın 62 metrelik antenindeki kırmızı sinyal de aynı gerekçeyle kapatılmadı. Pennsylvania eyaletinin sınırından dahi gözüken gökdelen, bir saatliğine gözlerden kayboldu. Bu yıl 150'den fazla ülkede, milyonlarca kişinin katılımıyla rekora imza atan kampanyaya ABD'nin diğer eyaletleri sembolik yapılarının ışıklarını söndürerek katıldı. Rusya'nın başkenti Moskova da Kızıl Meydan ve Kremlin ile Dünya Saati'ne dahil oldu ve 5 megawatt elektrik tasarruf etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dünya Saati' New York'a vardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN