Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan’ı bekliyor

'deki Filistin hükümeti, Başbakan 'ın Gazze ziyaretinden memnuniyet duyacağını açıklarken Gazze halkının bu tarihi ziyareti beklediği belirtildi.

Giriş Tarihi: 27.3.2013 17:33 Güncelleme Tarihi: 27.3.2013 17:53
'deki haftalık bakanlar kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın Gazze konusunda ''asil tutum izlediği'' vurgulanarak Gazze halkının bu tarihiziyareti beklediği belirtildi.

Açıklamada, ''Gazze'deki Filistin hükümeti, Türkiye hükümetinin konusunda İsrail'in özür dilemesi ve Mavi Marmara şehitleri için tazminat istemesi konusundaki ısrarını takdirle karşılıyor'' denildi.İsrail'in ''boyun eğmesi'' haberinin gururla karşılandığına işaret edilen açıklamada, İsrail hükümetine de özrün gereklerini yerine getirmekten kaçınmaması veya sürüncemede bırakmaması uyarısında bulunuldu.

Gazze hükümetinin İsrail ile müzakerelere başlamayı reddettiği vurgulanan açıklamada, ''özellikle gözleri kapalı İsrail'e destek veren ve Filistin halkına gerçekte karşılığı olmayan vaatlerden başka bir şey sunmayan ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyaretinin ardından Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) bu tuzağa (müzakere) tekrar düşmemeli'' şeklinde ifadeler yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze Erdoğan’ı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN