Özür onu çıldırttı

İsrail asıllı Amerikan vatandaşı Profesör Steven Plaut, Başbakan Erdoğan'a gönderdiği mektubunda çok sert ifadelere yer verdi.

Giriş Tarihi: 27.3.2013 09:34
Hayfa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan ve ayrıca üniversitenin yönetim kadrosunda da yer alan İsrail asıllı Amerikan vatandaşı Profesör Steven Plaut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektubunda çok sert ifadelere yer verdi.

Plaut, Netanyahu'nun özrünün İsraillilerin görüşünü yansıtmadığını belirterek İsrail Başbakanı'nın "korkak ve aptal" olduğunu iddia eti.

ÇİRKİN İFADELER


İsrailli profesör, Başbakan Erdoğan'a hitaben yazdığı mektupta Mavi Marmara baskınını hatırlatarak, "Ben de sizden sadece 9 teröristi öldürdüğümüz ve terörist gemisini batırmadığımızdan ötürü özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

"UTANÇ VERİCİ İCRAAT"


Plaut ayrıca Binyamin Netanyahu'nun çaresiz, uyuşuk ve Yahudi tarihinden kopuk olduğunu iddia ederek İsrail Başbakanı'nn Erdoğan'dan özür dileyerek Yahudilerin hamursuz bayramından hemen önce tarihin en utanç verici icraatına imza attığını öne sürdü.

KIBRIS VE İSTANBUL HATIRLATMASI


Steven Plaut, Türkiye'nin Kıbrıs'ta işgalci olduğunu da iddia ederek, İsrail'in bu duruma sessiz kaldığı için de özür dilediğini belirtti. İsrailli profesör İstanbul'un Antik Yunan'ın başkenti olduğunu da ileri sürerek Fatih Sultan Mehmet'in 1453'de fethettiği İstanbul'un gerçek sahiplerine geri verilme zamanı geldiği şeklinde ifadeler kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özür onu çıldırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN