Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze Erdoğan'ı bekliyor

Filistinliler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze ziyaretinden memnuniyet duyacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 28.3.2013 12:14 Güncelleme Tarihi: 28.3.2013 12:22
AA muhabirine, Başbakan Erdoğan'ın Gazze'yi ziyaret edeceğini açıklamasının ardından görüşlerini açıklayan Filistinliler, ziyareti sevinçle karşılayacaklarını dile getirdi.

Gazze Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Öğrencisi Hibe Maslah, ''Başbakan Erdoğan'ın ziyaretini memnuniyetle karşılıyor, 'Hoş geldin' diyoruz. Başbakan Erdoğan ve Türk halkı, Filistinlilere çok yardım etti ve başta Gazze ablukası olmak üzere birçok konuda destek oldu'' dedi.

Maslah, ''Türkiye'nin, Gazze ambargosunun kalkmasındaki ısrarı, Türk liderlerinin gücünü ve Filistin halkına sevgisini gösteriyor'' diye konuştu.

Gazze İslam Üniversitesi Kimya Fakültesi'nde öğrenci Ahmed Ebu Şeria, Erdoğan'ın Gazze ziyaretinin Filistin halkına olumlu sonuçlar getirmesini temenni ettiğini söyledi.

Türkiye'nin, Filistin halkına karşı izlediği gözetici tutumun altını çizen Gazzeli memur Halus Havida, Türkiye'nin Gazze'deki ambargonun kalkmasını istemesini asil bir tutum olarak nitelendirdi.

''Filistinliler Erdoğan'ı seviyor''
Gazze esnafından Samih Ebu Sultan, ''Erdoğan'ın Gazze ziyareti ambargonun kalkmasına katkı sağlayacak. Burada tüm Filistinliler, Erdoğan'ı seviyor'' dedi.

Erdoğan'ın ziyaretinin kendilerini onurlandıracağını dile getiren Muhammed Ebu Ali, ''Erdoğan gibi bir liderin Gazze'yi ziyaret etmesi Gazze'yi şereflendirir. Bu ziyaret, İsrail'e bir meydan okuma, Filistin'in halkının ise başını dik tutmasını sağlamadır. Türkiye'nin, İsrail'e ambargoyu kaldırma şartını koyması büyük bir iş'' diyerek memnuniyetini ifade etti.

Ev hanımı Nur Abdülkadir, Erdoğan'ın ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirterek, ''Erdoğan görevine başladığından beri Filistinlilere destek oluyor. Destek olduğunu ispat eden bir çok tutum sergiledi. Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye ayak basmasını temenni ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze Erdoğan'ı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN