Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızını kaybetti 'ya katıldı

li Mustafa El Arabi, rejiminin roketle bombaladığı evinde hayatını kaybeden ve kanı evinin duvarında kalan kızının acısını yaşıyor.

Giriş Tarihi: 2.4.2013 14:53
Bu olayın ardından Özgür Ordusu'na () katılan acılı baba, kendilerine bu acıyı yaşatan 'in bir an önce gitmesini istiyor.

Yaklaşık 10 gün önce İdlib'e bağlı Derkuş kasabasının Zerzur köyünde, ailesiyle yemek yedikleri sırada Esed ordusunun saldırısına uğradıklarını anlatan Mustafa el Arabi, olayda hayatını kaybeden 14 yaşındaki kızının acısını yüreğinde taşıyor.

Acılı baba el Arabi, kızının evin duvarında kalan kanını göstererek yaptığı açıklamada, Beşşar Esed'in genç yaşlı, çoluk çocuk demeden herkesi öldürdüğünü söyledi.

Kendisi gibi çok sayıda babanın aynı acıyı yaşadığını ve savaşın başladığından bu yana birçok masum çocuğun hayatını kaybettiğini ifade eden Arabi, acı günü şöyle anlattı:

''10 çocuğum ve eşimle yemek yerken bir anda büyük bir gürültüyle ne olduğunu anlamadık. Korkudan hemen dışarı çıktık. O anda bir bomba daha geldi ve evimize isabet etti. Ne olduğunu anlayamadan küçük kızımı yerde yatar halde buldum. Bombardıman nedeniyle olay yerinde hayatını kaybeden kızımın kanı hala duvarda. O kanı bilerek temizlemiyorum. Çünkü kızımın öcünü almak için ve yapılanları unutmamak için bu kan orada duracak. Kızımın öcünü alınca kanı temizleyeceğim. Beşşar Esed'in ve ordusunun yaptıkları yanlarına kalmayacak, bu dünyada olmasa da öbür dünyada bunun hesabını verecekler.''

GÖZÜ YAŞLI ANNENİN BEDDUASI

Acısını Beşşar Esed'e beddualarla dile getiren anne Ayne Suvehi ise kızına mezar olan evlerinin oturulamaz halde olduğunu söyledi.
Hemen her gün kızının kanının yer aldığı evlerinin yanına giderek gözyaşı döktüğünü belirten anne Suvehi, ''Evimi, ocağımı başıma yıktılar. Ailemi parçaladılar. Tüm bunların sebebi zalim Beşşar Esed. Buradan ona sesleniyorum kızımın ne günahı vardı. O daha 14 yaşındaydı. Onu benden aldın, Allah da seni kahretsin. Bize yaptığın gibi senin de evin yıkılsın inşallah. Kızımın kanını gör de nelere sebep olduğunu bil'' diye isyan etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızını kaybetti ÖSO'ya katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN