Kennedy'nin kızına elçilik

Giriş Tarihi: 3.4.2013

Suikastta ölen eski ABD Başkanı John F. Kennedy'nin, Başkan Obama'nın sıkı destekçisi olan kızı Caroline, Japonya'nın başkenti Tokyo'da ABD'nin büyükelçisi olarak görev yapmaya hazırlanıyor

ABD Dallas'ta 22 Kasım 1963'te bir suikastte hayatını kaybeden Başkan John F. Kennedy'nin ailesinden bir kişi daha siyasete giriyor. Kennedy'nin 55 yaşındaki avukat kızı Caroline Kennedy, ülkesinin yeni Tokyo Büyükelçisi olarak atanacak. Beyaz Saray'daki onay işlemlerin tamamlandığını ve atamanın 15 gün içinde gerçekleşeceği belirtildi.

'EŞİYLE ARASI KÖTÜ'
ABD ile yakın ilişkilerine devam etmek isteyen Japonya'nın da ABD'nin en ünlü ailelerinden birinin mensubu olan Caroline Kennedy'nin Tokyo büyükelçiliğinden memnuniyet duyduğu belirtildi. ABD Başkanı Barack Obama'ya 2008 ve 2012 başkanlık seçimlerinde açık destek veren Caroline Kennedy'nin de teklife sıcak baktığı kaydedildi. Basında çıkan haberlerde Caroline Kennedy'nin eşi ile arasının açık olması nedeniyle büyükelçiliği kabul edeceği belirtildi. Evli ve 3 çocuk annesi olan Caroline daha önce hiçbir siyasi alanda görev yapmamıştı. Ancak yine de hem babası hem de daha önce büyükelçilik yapan yakın akrabaları nedeniyle siyasette ağırlığı olan bir isim olarak kabul ediliyor.

AVUKAT VE 10 KİTABIN YAZARI
Avukat ve 10 kitabın yazarı olan Caroline Kennedy'nin ismi daha önce Hillary Clinton'ın dışişleri bakanı olarak görev yapmasıyla boşalan New York senatörlüğü için geçmişti. Ancak kamuda görev almak istemeyen Caroline Kennedy, bu görevi kişisel nedenlerinden dolayı geri çevirdi. Kennedy dedesi Joe Kennedy, 1938-1940 yılları arasında İngiltere büyükelçiliği görevini üstlenmişti. Teyzesi Jean Kennedy Smith ise 1993- 1998 tarihlerinde İrlanda büyükelçisi olarak görev almıştı. Abraham Lincoln'den sonra suikasta kurban giden ikinci ABD Başkanı olan J.F. Kennedy'nin ölümünün ardındaki sır perdesi hâlâ aralanamadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kennedy'nin kızına elçilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN