Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e karşı !

'da yaşanan toplu lere karşı ilginç önlem

Giriş Tarihi: 3.4.2013 12:33
'da 3 öğrencinin tasarladığı , saldırılarında yolladığı şok dalgalarıyla saldırganı etkisiz hale getirerek kurbanın ailesine mesaj atıyor.3 KADIN MÜHENDİS TASARLADI

Hindistan'da otobüste yaşanan toplu tecavüz trajedesinin ardından, üç öğrenci ülkelerinde yaşanan tecavüz vakalarının önüne geçebilmek için özel bir iç çamaşırı tasarladı.'Society Harnessing Equipment' adındaki iç çamaşırı, Sri Ramaswamy Memorial Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi alan Manisha Mohan, Rimpi Tripathi ve Neeladri Basu Pal tarafından tasarlandı ve geliştirildi.

ŞOK DALGASI YOLLUYOR

İç çamaşırı herhangi bir saldırıda, saldırgana 82 kere 3,800 kilovolt (Kv) gücünde şok dalgası yollayarak üzerine yerleştirilen GPS ve GSM sistemiyle kurbanın ailesine ve polise uyarı mesajı gönderiyor. Tasarımcılardan Manisha Mohan, yaptıkları araştırmalar sonucu kadınların ilk olarak göğüs bölgesinden saldırıya uğradıklarını bu nedenle iç çamaşırındaki devreyi göğüs kısmını yerleştirdiklerini açıkladı.Mohan, tasarladıkları iç çamaşırıyla kadınların kamusal alanlarda güvende hissetmesini sağlayacaklarını belirtti.

RAPORLAR KORKUTTU

Hindistan'ın Delhi kentinde 23 yaşındaki bir öğrenci, seyahat ettiği otobüste toplu tecavüze uğramış ve hayatını kaybetmişti.Hindistan'da güvenlik güçlerinin raporları cinsel saldırıların endişe verici boyutlara ulaştığını gösteriyor. Bu raporlara göre ülke çapında her 20 dakikada bir tecavüz suçu işleniyor.İç çamaşırının Nisan ayının sonunda satışa çıkması planlanıyor.

Vatan
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tecavüze karşı iç çamaşırı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN