Obama kadın da diledi

Giriş Tarihi: 6.4.2013 11:14

Başkanı , California başsına fazla iltifat edince, söylediklerinin yanlış anlaşılabilecek türden olması nedeniyle dilemek zorunda kaldı.

Başkan , California'da yararına düzenlenen maddi destek toplantısında bu eyaletin başsı Kamala Harris için, ''çok hoş görünüyor'' sözlerinden 24 saat sonra açıkladı.Başkan Obama, perşembe günü yapılan etkinlikte Harris için; ''Çok dikkatli olmalısın, her şeyden önce o (Harris) çok zeki, etkileyici, sert ve herkesin bir kanun uygulayıcısından isteyebileceği adil bir insan.'' dedi.

Obama, Harris için dizdiği iltifatına, ''Ülkenin en hoş görünen başsavcısı. Kamala Harris burada.'' diye devam etti. Obama, başsavcıyı alkışlayarak kürsüye davet ettiği Harris'e ''Buraya gel, kendisi çok iyi bir dostum ve onca yıldır da bana desteğini esirgemedi.'' diye konuştu.

Bu sözlerin basında ve sosyal paylaşım sitelerinde geniş yer alması üzerine Beyaz Saray sözcüsü Jay Carney, Başkan'ın özür dilediğini açıkladı. Carney, Obama'nın ''Dikkatinin dağılması nedeniyle kurduğu cümlelerden dolayı onu (Harris'i) arayarak özür diledi.'' dedi.

Obama'nın Harris için sarf ettiği sözler sosyal paylaşım sitelerinde de alay konusu oldu. Kimileri Obama'yı sözlerinden dolayı eleştirirken kimilerinin de alaya aldıkları görüldü.

Başkan Obama, en son yanlış anlaşılamaya yol açabilecek sözlerinden dolayı 2008 yılında Hillary Clinton'dan özür dilemişti. Obama, başkan aday adayı olduğu dönemde rakibi olan Hillary için ''yeterince hoş'' demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama kadın savcıda özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN