Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'dan Ruslara büyük darbe!

Avrupa bankalarının, Rus yatırımcıların Güney Kıbrıs'taki bankalarda bulunan mevduatlarının aktarılması amacıyla hesap açılması taleplerini reddettikleri, Rusların paralarının Rum bankalarında esir kaldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 14.4.2013 15:06
Yunanistan'ın saygın gazeteleri arasında yer alan Kathimerini'ni haberine göre, Güney Kıbrıs'ta Euro Grubu kararlarının uygulamaya konmasının ve sermaye dolaşımına kısıtlama getirilmesinin ardından Rum bankalarında bulunan paralarını AB'deki başka bankalardaki yeni hesaplara aktarmak için bekleyen Rus yatırımcıların "ret" cevabıyla karşılaştıklarını iddia etti.

Gazete, Malta, Lüksemburg ve İsviçre bankalarının, sermaye dolaşımına getirilen sınırlandırılmaların kaldırılmasının ardından Güney Kıbrıs'taki mevduatlarını bu bankalarda yeni hesap açarak aktarma talebinde bulunan Rusların paralarını kabul etmediğini yazdı.

Bir dönem Rus yatırımlarının bankaların büyük talebiyle karşılaştığını vurgulayan gazete, bunların, AB'nin vergi kaçakçılığı konusunda sert önlemler almasının ardından bankalar için istenmeyen yatırımlar haline geldiğini ifade etti.

Haberde ayrıca, pek çok Rus ve yabancı yatırımcının katılacağı "Global Russia Business Meeting 2013" toplantısının bugün ve yarın Limasol'da yapılacağı da hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'dan Ruslara büyük darbe!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN