Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraftaki ikinci bomba mı?

ABD’deki 3 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 17.4.2013 15:38
Fotoğraflardan birinin, konumu itibariyle ikinci patlama neden olan bomba olabileceği düşünülüyor.

İKİNCİ BOMBA BU PAKETTE Mİ?


Olay yerine ait yeni bir görüntü, ikinci bombanın sarı pakette olduğunu onaylar nitelikte. Fotoğrafta, paketin bombanın patladığı nokta üzerinde olması dikkat çekiyor.FBI MERAKLA BEKLENEN SORUYU CEVAPLADI


Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın yürüttüğü soruşturmada elde edilen, Boston Maratonu sırasında kullanılan bombaya ait görüntüler patlayıcının niteliğiyle ilgili soruları aydınlattı.

Soruşturma sırasında tespit edilen ve basına dağıtılan görüntülerde, içine bir düdüklü tencere yerleştirilmiş siyah bir sırt çantası görülüyor.

Saldırılarda biri sekiz yaşındaki bir çocuk olmak üzere üç kişi ölmüş, 170'ten fazla kişi de yaralanmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Perşembe günü anma töreni için Boston'a gidecek.

Saldırıyla ilgili ilk açıklamalarında 'terör eylemi' tanımından kaçınan Obama bu kez, "Bombalar masum sivilleri hedef alırsa, bu terör eylemidir" dedi.

ABD Başkanı saldırının ardında iç ya da dış bir örgüt, ya da 'art niyetli bir bireyin' olup olmadığının bilinmediğini vurguladı.

"BİRİLERİ BİLİYOR"


FBI Özel Ajanı Richard DesLauriers, düzenlediği basın toplantısında verdiği bilgide, patlayıcının düdüklü tencere içine metal parçaları ve çiviler doldurularak yapıldığını söyledi.

DesLauriers, soruşturmanın henüz ilk aşamalarında olduğunu; saldırıyı henüz üstlenen olmadığını ve saldırının saikleri konusunda her türlü ihtimali değerlendirdiklerini de belirtti.

DesLauriers, olay bölgesinde şüpheli davranışlarda bulunan birini görenlerin bilgilerini polisle paylaşmalarını da istedi.

FBI ajanı, "Birileri, bunu kimin yaptığını biliyor" şeklinde konuştu.

Bir yayın kuruluşunun soruşturmayla bağlantılı bir kaynağa dayandırarak verdiği haberinde, 7.2 litrelik düdüklü tencerelere yerleştirilen bombada metal parçaları ve çivilerin de kullanıldığını duyurdu.

Kaynak, bombaların siyah sırt çantalarına yerleştirilerek yere bırakıldığını da söyledi.

BBC'nin Kuzey Amerika Editörü Mark Mardell, Amerikalıların, Boston saldırılarından dolayı genel olarak üzgün olduklarını ancak bu saldırının 11 Eylül gibi bir Amerikan vatanseverliği dalgasına neden olmadığını söylüyor.

POLİSE BOMBA İHBARI YAĞIYOR


Boston Maratonu'nda gerçekleşen bombalı saldırının bölgeye bırakılan bir çanta ile yapılmasından sonra Amerikalılar, karşılaştıkları tüm paketlere potansiyel bomba gözüyle bakıyor. New York, Massachusetts, Ohio, Missouri, California, New Jersey, Washington ve Pennsylvania eyaletlerinde daha şimdiden yüzlerce şüpheli paket ihbarı yapıldı. New York Polis Departmanı Polis Şefi sadece son 24 saat içinde 77 şüpheli paket ihbarı aldıklarını söyledi.
İŞTE TEK ŞÜPHELİ

Boston'daki saldırı sonrasında insan avı başlatan polisin elindeki tek şüpheli 20 yaşındaki Suudi öğrenci Abdurrahman Ali Alharbi (soldaki) Görgü tanıklarının 'barut kokuyordu' dediği Alharbi'nin olayda yaralandığı ve tedavi gördüğü hastanede FBI tarafından sorgulandığı açıklandı. İki arkadaşıyla kaldığı evde de arama yapıldı. Arkadaşları 'Böyle bir canavarlık yapmış olamaz' dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraftaki ikinci bomba mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN