Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pervez Müşerref'i apar topar kaçırdılar

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, korumaları tarafından mahkeme binasından kaçırılarak bilinmeyen bir yere götürüldü

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Pakistan'da bir mahkeme, eski Başbakan Benazir Butto'nun öldürülmesi olayında ihmali olduğu gerekçesiyle yargılanan eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref hakkında tutuklama kararı verdi. Karar anında başkent İslamabad'daki mahkeme binasında bulunan Müşerref, korumalarının hızlı davranmasıyla aracına bindirilerek kaçırıldı. Nereye götürüldüğü konusunda net bir bilgi bulunmayan Müşerref'in Ravalpindi kentindeki çiftliğine saklanmış olabileceği kaydedildi. Asker kökenli olması nedeniyle ordu içinde hâlâ güçlü bir destekçi kitlesi bulunan Müşerref, 2006'da aşiret l ideri Akbar Bugti'nin, 2007'de de eski Başbakan Benazir Butto'nun öldürülmesi olaylarının sorumlusu olmakla suçlanıyor. 1999'da askeri darbeyle yönetimi ele geçiren Müşerref 2008'de iktidardan ayrılarak İngiltere'ye gitmişti. Geçtiğimiz ay, mayıs ayında düzenlenecek seçimlere katılmak üzere ülkesine dönen Pervez Müşerref'in seçimlere katılmasına konulan ilk yasak geçtiğimiz hafta kaldırılmış, ancak ardından bir başka mahkeme yeniden Müşerref'e yasak getirmişti. Müşerref'in avukatları, eski lider hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu savunarak, yasak kararını temyize taşımıştı.

CANLI YAYINDA JET FİRAR
Mahkemenin hakkında tutuklama kararı verilmesinden sonra korumaları tarafından kaçırılan Pervez Müşerref'in kaçış anı, Pakistan televizyonları tarafından da canlı olarak yayınlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pervez Müşerref'i apar topar kaçırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN