Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boston'daki Türkler, esareti anlattı

Harvard Üniversitesi'nde genetik doktorası yapan Aysu Uygur: "Bütün gece helikopter sesiyle uyuduk. İnsanlar kapılarına bırakılan gazeteleri bile almamışlar. Her yer kapalı, insanlar sosyal medyada 'açız' diye yazıyor. Bir tek Türk lokantası açıktı. MIT ve Harvard gibi üniversiteler kapandı."
Soyadını söylemek istemeyen Nurcan isimli bir Türk: "Araştırmacı olarak çalıştığım MIT'den aldığımız e-postada okulda çatışma olduğu ve okuldaysak ofislerden çıkmamamız gerektiği yazıyordu. Ben East Cambridge'de aranan çocuğun evinin 200-300 metre ilerisinde oturuyorum. Hemen önümüzde bariyerler var ve cadde kapalı. Evden de çıkmayın dediler o yüzden bütün gün evdeydik. Gece çok tedirgin olduk. Helikopter sesleri ile uyuduk. Çok gerilimli dakikalardı."
Watertown'da yaşayan Alper Küçükkural: "Aslında burası çok güvenli bir kasaba. Normalde kapımızı, penceremizi bile kitlemeyiz. Patlamanın olduğu yer işime çok yakın. Olaydan hemen sonra Türk arkadaşlarımı arayıp kapalı ve kalabalık yerlerden uzak durmalarını söyledim."
Boston Üniversitesi'nde makine mühendisliği doktorası yapan Hüseyin Seren: "Okuldan e-mail aldım. Okulun tatil olduğunu ve evde kalmamızı söylediler. Biz de bütün gün evde oturduk ve televizyondan olan biteni seyrettik. Dört yıldır Boston'da yaşıyorum. Bu zaman zarfında belki bir iki polisiye olay haberine rastladık. Patlama olayı olduğunda cok dua ettik, insallah Müslümanlar'a malolmaz diye. Okul çevresinde değil ama günlük hayatla ilgili çekincelerimiz var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boston'daki Türkler, esareti anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN