'Bahçeden anlıyorsun Tarım Bakanı oldun'

İtalya'da güvenoyu almaya uğraşan yeni koalisyon hükümetine 5 bakan veren Berlusconi, bahçesinde kabak yetiştiren kadın siyasetçiyi Tarım Bakanı, iğne yapanı Sağlık Bakanı ilan etti

Giriş Tarihi: 30.4.2013
İtalya'da yeni kurulan koalisyon hükümetine 5 bakan veren Silvio Berlusconi'nin, Tarım Bakanı Nunzia De Girolamo'ya "Evinin bahçesinde kabak ve havuç yetiştiriyormuşsun. Tarım Bakanı olacaksın" dediği öğrenildi. Berlusconi kotasından kabineye giren diğer kadın bakan Beatrice Lorenzin'in de benzer bir davet aldığı ortaya çıktı. Berlusconi'nin, Meg Ryan'a benzetilen yeni Sağlık Bakanı Lorenzin'e "Beatrice, iğne yapmayı bildiğin doğru mu? O halde Sağlık Bakanısın" dediği öğrenildi.

HÜKÜMET GÜVENOYU ALDI
İtalya'nın yeni kabinesi dün Temsilciler Meclisi'nden güvenoyu aldı. Yapılan oylamada Letta Hükümeti'ne 153 ret oyuna karşı 453 oyla kabul oyu çıktı. Güvenoylaması bugün de Senato'da yapılacak. Roma'da önceki gün Başbakanlık Binası önünde ateş açarak iki görevliyi yaralayan saldırgan Luigi Preiti (49) "Hedefim politikacılardı" dedi. Savcılığa verdiği ifadede Preiti, "Günlerce düşündüm, bir politikacıya ateş etmek, sonra da intihar etmek istiyordum ancak mermim bitti" şeklinde konuştu.

BERLUSCONI'NİN GÖZDELERİ HÜKÜMETTE
Adının karıştığı skandallarla gündemden düşmeyen Silvio Berlusconi, yeni Sağlık Bakanı Beatrice Lorenzin'i bizzat kutladı. Ancak Lorenzin'le Tarım Bakanı Nunzia De Girolamo'nun tercih edilme nedenleri İtalya'da yeni bir tartışma daha başlatacak gibi görünüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bahçeden anlıyorsun Tarım Bakanı oldun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN