Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye'de bir gazeteci daha kayıp

Giriş Tarihi: 30.4.2013 09:59

İtalyan ''La Stampa'' gazetesi muhabirinden 20 gündür haber alınamadığı bildirildi.

İtalyan ''La Stampa'' gazetesinin, röportajlar yapması için ay başında Suriye'ye gönderdiği muhabiri Domenico Quirico ile 20 gündür iletişime geçemediği bildirildi.

La Stampa Genel Yayın Yönetmeni Mario Calabresi, gazetesinin internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Bir dizi röportaj için Suriye'nin Humus kenti yakınlarına gönderdiğimiz muhabirimiz Domenico Quirico ile 20 gündür temas kuramıyoruz" ifadesini kullandı.

Quirico'nun 6 Nisan'da Suriye'ye Lübnan sınırından giriş yaptığını ve çatışmaların yoğun olduğu Humus kenti yakınlarına gittiğini aktaran Calabresi, muhabirleriyle son kez 9 Nisan'da RAI muhabirine gönderdiği mesajla iletişim sağlandığını belirtti.

Bu zamana kadar Quirico'ya ulaşma çalışmalarını büyük bir titizlik ve gizlilikle sürdürdüklerini ancak olumlu sonuç alamadıklarını kaydeden Calabresi, "daha fazla yardımı olur" düşüncesiyle onun kaybolduğu haberini kamuoyuyla paylaşma kararını verdiklerini ifade etti.

La Stampa Genel Yayın Yönetmeni, Quirico'ya ulaşamadıkları 6. günde aileyle alınan ortak karar doğrultusunda İtalya Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçtiklerini, arama çalışmalarının bakanlık bünyesindeki kriz masası tarafından yönetildiğini de bildirdi.

İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberinde de çiçeği burnunda Dışişleri Bakanı Emma Bonino'nun konuyla kişisel olarak ilgilendiği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'de bir gazeteci daha kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN